בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כיף להשקיע ולהתמסר ליצרת חיבור בין יהודים שונים"

בני הזוג שגדלו ולמדו ביצהר ובבת עין, חזרו משנת שליחת בהודו ופתחו מרכז עבור סטודנטים, לסדנאות, שיעורים, אירועים וסעודות שבת. "נתינה סביב לשעון למאות צעירים וסטודנטים בירושלים".

  • כ"ה אדר תשפ"א - 10:16 09/03/2021
גודל: א א א
משפחת שחר בשליחות בהודו
משפחת שחר בשליחות בהודו

"הדבר הכי גדול שאני מגלה בכל מפגש עם יהודי אחר הוא עד כמה גדול יכול להיות חיבור של שני יהודים שונים. כמה טוב ומתיקות יוצאים מחיבור כזה ועד כמה שווה להשקיע ולהתמסר כדי לייצר את הקשר ביננו", פותח דוד אור שחר, שליח חב"ד בקרב צעירים וסטודנטים במכללות בירושלים.

דוד אור, צעיר כבן 25 נולד וגדל בישוב בת עין בגוש עציון. כבן לאם בעלת תשובה מאחד מהקיבוצים המוגדרים כקיצוניים ביותר ביחסם לדת ולמסורת שהקימה את ביתה ביישוב בת עין, ספג מגיל צעיר מצד אחד חיבור עמוק לחסידות, להתיישבות ולהפצת תורה, ומאידך את הרצון לגשר על הפער ולייצר קשר גם עם צדדים הפוכים לגמרי מהמקום בו גדל.

בשנה האחרונה הוא ורעייתו אורה יחד עם שני ילדיהם יצאו לפעול בין סטודנטים וצעירים בירושלים בהקמת בית חב"ד ייחודי לדור העתיד של ישראל.

להשתתפות בפעילות של דוד אור ואורה שחר >> 

"בגיל 18 הייתי באיזו נקודת מפנה בחיים. האם אני ממשיך במסגרת הרגילה בה למדתי או שאני יוצא לשליחות בבית חב"ד בהודו, רואה עולם ומתחיל לגשש לעבר שליחות חיי", מתאר דוד אור בשיחה עם הקול היהודי. "נושא השליחות בער לי מאוד, חשתי צורך גדול להכיר עוד ועוד אנשים ויחד איתם להכיר את עצמנו, ללמוד תורה יחד ולהכיר מחדש את הנשמה שלנו".

כך הוא מצא את עצמו פועל בבתי חב"ד שונים בהודו במשך כשנה גם כרווק וגם לאחר שהכיר את רעייתו הם יצאו לשליחות יחד עם בנם שהיה בן חמישה חדשים.

"אחרי שחזרנו לארץ התלבטנו מאוד מה הלאה. לא הייתה לנו מנוחה. מגיע הבוקר ואתה שואל את עצמך מה אני, מה אני עושה עם עצמי היום? גרנו ביצהר, במקום שבו גדלנו הרבה שנים וממנו צמחנו אבל החיבור עם מגוון גדול של יהודים היה נורא חסר לנו".

בעקבות הצעה שהגיעה אליהם הקימו הזוג שחר יחד עם מספר חברים, מרכז לסטודנטים בירושלים. עם סעודות שבת, אירועים, שיעורים סדנאות ועוד.

   | לאחר הקורס הסטודנטית בישרה – "מעוניינת להתחתן ולהקים בית יהודי"

"מאז ב"ה התפתחו הרבה דברים טובים והיום אנחנו זוכים לפעול בקרב מאות צעירים וסטודנטים הלומדים במכללות בירושלים במסגרת ארגון חב"ד בקמפוס בניהולו הרב משה שילת שיחי' שדחף אותנו קדימה ומלמד אותנו כל הזמן לחשוב בגדול", מתאר שחר.

הפעילות מתמקדת בנתינה מסביב לשעון למען הסטודנטים. בסעודות שבת גדולות מידי שבוע, שיעורים שבועיים, קורסים ייחודיים, תמיכה בסטודנטים מעוטי יכולת ואירועים מיוחדים בחגים.

"בשבוע שעבר סיימנו קורס לסטודנטים המעניק הצצה לעולם פנימיות התורה ל-60 סטודנטים. החיבור שנוצר והלימוד המשותף היה מיוחד מאוד עבור כולנו. יום לאחר שיעור שעשינו בנושא זוגיות קיבלתי תמונה מסטודנטית שהשתתפה במפגש יחד עם בן זוגה כאשר היא עם טבעת על ידה. היא אומרת שבעקבות השיעור אתמול הם מחליטים להינשא לאחר מספר שנים של קשר, ורוצים שאנו נלווה אותם לחתונה ונלמד יחד איך בונים בית יהודי", מתאר דוד אור בהתרגשות.

"לפני פורים מצאתי את עצמי מגיע לקניות 5-6 פעמים וכל פעם יוצא בקנייה של מאות רבות של שקלים. פעם עבור משלוחי מנות לסטודנטים ופעם למשלוחי מנות לקשישים אותם מלווים סטודנטים המתנדבים במערך חסד שיזמנו בתקופת הקורונה ועוד ועוד. מאוד התלבטתי האם נכון להשקיע כך או לא. תמיד יש ספקות האם באמת נצליח ותהיה פעילות משמעותית.

בסופו של דבר, לסעודת פורים הגיעו למעלה ממאה סטודנטים ב"ה והשמחה שהייתה שם פרצה את כל הגבולות. ביום למחרת, קיבלנו הודעות מסטודנטים שאמרו שמעולם לא חוו שמחת פורים אמיתית כמו שחוו בסעודה הזו ורוצים ללמוד יחד איך נראית שמחה יהודית אמיתית. היה לנו ברור שכל שקל שהשקענו היה שווה. אין לדעת מה דבר כזה פועל בנשמה".

"ב"ה הפעילות הולכת וגדלה במהירות ואנחנו ממשיכים בכל הכח, גם בקורונה ממציאים את עצמנו בכל בוקר מחדש. לאחרונה פנו אלינו ממכללה מסויימת וביקשו שאנו נרכז באופן רשמי את כל פעילות הדת והמסורת בקמפוס. זו פריצת דרך משמעותית מאוד שתעניק לנו יכולת להכיר עוד המון יהודים".

"עד היום את המימון לפעילות הוצאנו מכיסנו. היום לראשונה, כדי שנוכל להמשיך בעשייה הזו בכל הכוח יצאנו למבצע לגיוס שותפים בפעילות שלנו ואנו מזמינים את הציבור הרחב להיות שותף במהפכה של אהבת ישראל בלב ירושלים. עם כל שקל שיתרם נצא לדרך לשנה מלאה בעשיה הקדושה הזו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד