בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אור לאחים: "עיריית תל אביב תמנע פרסומי מסיון בבי"ס"

בעקבות פניית ארגון אור לאחים הודיעה עיריית תל אביב: "נמנע פרסומים מיסיונריים ב'ספריות הרחוב' העירוניות"

  • יח"צ
  • י"ח שבט תשע"ט - 15:41 24/01/2019
גודל: א א א
 (אור לאחים)
(אור לאחים)

 

עיריית תל אביב הודיעה ל'אור לאחים', כי תמנע פרסומים מיסיונריים ב'ספריות הרחוב' העירוניות, לאחר שהארגון התריע בפניה כי גורמים מיסיונריים מנצלים בציניות את הבמה העירונית הפתוחה להטפה להמרת דת, גם בניגוד לחוק.

הרב בנימין וולקן, ראש האגף למאבק בכתות ובמיסיון בארגון 'אור לאחים', פנה במכתב אל ראש עיריית תל אביב רון חולדאי , עם העתקים לרב נפתלי לוברט ולרב נתן אלנתן – חברי מועצת העיר, בו התריע על ניצול לרעה של שירות עירוני לצורך פעילות מיסיונרית להמרת דת.

במכתב הוא מציין, כמה ציניות ורוע, כמה חוצפה ועזות מצח, צריכים כדי לנצל שירות מועיל וחביב, כדי להשחיל באמצעותו מסרים מיסיונרים של הטפה להמרת דת.

עיריית תל אביב מפעילה בהצלחה את הפרויקט החברתי העממי 'ספריות הרחוב'. אנשים נשים וילדים מכל הרבדים, נהנים לקרוא, להעשיר ידע, לקנות חכמה ולבלות את זמנם בנעימים. 

למרבה הצער, מצאו להם מיסיונרים כאן כר להפצת מרכולתם העלובה, המנסה לשדל להמרת דת. על מדפי הספריות העירוניות האמורות, הם מניחים ספרים, דיסקים ופליירים, המבקשים לשדל להמרת דת.

לא מיותר לציין, כי בנהנים מהשירות העירוני של 'ספריות הרחוב', גם קטינים, שפעילות מיסיונרית בקרבם, היא עבירה פלילית חמורה עוד יותר.  הרב וולקן מציין כי אזרחים פנו אל הארגון בכאב, והביעו תרעומת על הניצול לרעה של השירות העירוני. 
הוא קרא לראש העיר לבער את המיפגע, ולפעול לחקירתם והעמדתם לדין של האחראים. 

עיריית תל אביב בחנה את הנושא ומהעיריה נמסר לרב וולקן ו'אור לאחים', כי הספריות במרחב הציבורי פתוחות לקהל הרחב ואנשים רבים תורמים חומרי קריאה (ספרים, מגזינים, ועוד), והוקמו על מנת להעשיר ולהנעים את שעות הפנאי של המבקרים במקום.
ספריות אלו מנוהלות ומתוחזקות על-ידי עובד חיצוני, המגיע לספריות פעמיים בשבוע ומדווח לצוות הספרנים בבית אריאלה על הנעשה בספריות.

העיריה מדגישה כי הנהלת הספריה הנחתה את העובדים לבדוק האם הונחו פלאיירים העוסקים בפרסומים של כת (שמוגדרת כך בישראל), ולהסירם מהמדפים.

הרב וולקן אמר לסופרנו, כי שוב-ושוב מוכח שעירנות של הקהל יש בה כדי למנוע ולסכל מיפגעים והתנכלויות. הוא קרא לתושבי תל אביב ולבאים בשעריה, לפקוח עין ולדווח בזמן-אמת, אם יישנו חלילה מקרים כאלה, למוקד הפניות של 'אור לאחים' 1700-500-506. כמו כן, בכל פעם שנתקלים בחומר מיסיונרי או במיסיונרים, יש להתקשר אל הארגון, ה"מקפיץ" מיד צוות אל השטח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד