בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כפייה חילונית" - התנגדות לכנס חב"ד בתל אביב

בלחץ ארגוני נשים עיריית תל אביב אוסרת הקמת מחיצה באירוע "משיח בכיכר". "להאיר אור של מסורת ואחדות מול החושך של הכפייה החילונית"

  • דוד אור שחר
  • ה' תמוז תשע"ח - 14:05 18/06/2018
גודל: א א א

עיריית תל אביב אוסרת הקמת מחיצה באירוע "משיח בכיכר" שיתקיים בשבוע הבא, וזאת לאחר לחץ של ארגוני נשים והמשנה ליועמ"ש דינה זילבר.

ביום ב' הקרוב, י"ב תמוז, צפוי להתקיים בכיכר רבין אירוע "משיח בכיכר" של חסידי חב"ד. האירוע הינו עצרת המונית תחת הכותרת "אמונה. שמחה. גאולה". ויופיעו בו גדולי הזמר היהודי, מענדי ג'רופי, מיילך קהאן, אבי בן ישראל, מקהלת הילדים צבאות השם ואריאל זילבר.

לעצרת צפויים להגיע רבבות יהודים וגולת הכותרת של העצרת יהיה מעמד הקידוש לבנה הגדול ביותר בעולם.

אלא שזעמם של ארגוני נשים ופעילים נגד זהות יהודית, הופנה בימים האחרונים נגד כוונת המארגנים לשים מחיצת הפרדה בין הגברים לנשים באירוע.

שדולת הנשים בישראל פנתה לעיריית תל אביב־יפו כדי למנוע את קיום העצרת. בארגונים טוענים כי מכיוון שהאירוע הינו לא אירוע תפילה אלא אירוע תרבות אז גם קולן של הנשים צריך להישמע. הארגונים השונים אף פנו למשנה ליועמ"ש בבקשה כי תדרוש מהעיריה כי תורה על אירוע ללא מחיצה.

בעקבות זאת פנתה המשנה ליועמ"ש דינה זילבר לרון חולדאי ראש העיר תל אביב ואמרה כי האירוע לא יוכל להתקיים בהפרדה מכיוון שהוא אינו אירוע פולחני. ובעקבות זאת פרסם חולדאי כי "תל אביב שתמיד הייתה חלוצה בשמירת זכויות", לא תוכל לאפשר מחיצה באירוע תרבות המתקיים בעיר".

   | חוסר הבנה של ראש העיר והמשנה ליועמ"ש

אלא, שמשיחה שערכנו עם מארגני האירוע עולה כי נכון להבוקר (ג') עוד לא קיבלו המארגנים שום הוראה בנושא מעיריית תל אביב וכי כל הדיווחים אודות ביטול המחיצה מגיעים בהמשך לחוסר הבנה של המשנה ליועמ"ש ושל ראש העיר.

"היועמ"ש, ובעקבותיו ראש העיר הודיעו על כך שלא יאושר לנו לשים מחיצה רק מכיוו שקיבלו מידע שגוי שמדובר באירוע תרבות רגיל ללא שילוב של קטעי תפילה ואירוע קידוש לבנה גדול.

אבל אפשר לומר שאפילו מרכז האירוע הינו תפילת קידוש לבנה שנערוך ברוב עם כהוראת הרבי ברחובה של עיר. כך, שגם לשיטת העירייה וכל הגורמים יש לאפשר קיום של אירוע דת בהפרדה בכל מקום. במהלך היום ניפגש עם הגורמים בעיריה ואנחנו מקווים כי הדבר יבוא על מקומו בשלום", אמרו.

במפלגת איחוד הלאומי תקפו את החלטת חולדאי. "הכפייה החילונית אותה מוביל חולדאי בעירו היא צעד קיצוני המסכן את מרקם החיים העדין בעירו. האם הצעד הבא יהיה סגירת בתי כנסת בעיר בהם יש עזרת נשים? לצערנו במקום לכבד את מסורת ישראל ולתת מקום לאנשים מאמינים בעירו מחליט חולדאי להדירם מהעיר תל אביב. אנו עדים לא פעם ראשונה שבשם המלחמה בהדתה מתקיימת החלנה."

עוד אמרו באיחוד הלאומי כי "אנו מחזקים את ידי תנועת חב"ד שימשיכו דווקא בתל אביב להאיר אור של מסורת ואחדות מול החושך שראש העיר מוביל".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד