בע"ה י"ט חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תחקיר:

אלימות, התחזות, החזקת נשק ובריחה – את מי חיסל אריה שיף?

משפחת שיף טוענת כי ברכב הפורצים היה נשק. תחקיר הקול היהודי מגלה כי מחמד אלאטרש נמלט לדהריה לאחר שנחשד בהחזקת נשק ותקיפה של אשתו וילדיו. בן שיף: "זה לא רכוש – זה ביטחון". עו"ד ששי גז: "התחקיר מחזק את טענותינו"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ד שבט תשפ"א - 08:01 27/01/2021
גודל: א א א
זירת אירוע הפריצה והירי בערד (דוברות המשטרה)
זירת אירוע הפריצה והירי בערד (דוברות המשטרה)

כמעט חדשיים עברו מאז הלילה בו חיסל אריה שיף מערד את מחמד אלאטרש, בדואי החבר בחוליה שפרצה לרכבו באישון ליל.

כנגד שיף הוגש כתב אישום חמור בעבירה של המתה בקלות הדעת והוא שוהה במעצר בית. לעומת זאת שני הפורצים שנמלטו חופשיים. אחד מהם נעצר לפני מספר ימים, מעל חודש וחצי ממועד האירוע, אך כפי שחשפנו בקול היהודי הוא שוחרר כעבור יומיים. השני טרם נעצר.

היה נשק?

במשפחת שיף כמעט בטוחים שברכב החוליה היה נשק. העובדה שרק חודש וחצי אחרי האירוע המשטרה עצרה את אחד החשודים שנמלטו מהזירה, פגעה ביכולת להוכיח זאת.

אלא שתחקיר הקול היהודי מגלה כי משפחת שיף לא היחידה שטוענת שאלאטרש, הפורץ שחוסל, החזיק בנשק.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בתאריך 22.5.18 הוכרז אלאטרש כחב מעצר לאחר שאחת מנשותיו התלוננה כי תקף אותה ואת ילדיהם לאורך תקופה ובאחד המקרים היא אף נזקקה לטיפול רפואי כתוצאה מהמכות שהיכה אותה.

בנוסף היא התלוננה שראתה כי הוא מחזיק בנשק בלתי חוקי.

אלאטרש נמלט לתקופה של כשנה לדהריה שבהר חברון עד שלבסוף הסגיר עצמו למשטרה לפני כשנה וחצי.

הוא הובא להארכת מעצר אך התיק לא הבשיל לכתב אישום מאחר והאשה משכה את התלונה. לפי דברי נציג המשטרה בבית המשפט האשה הסבירה שאלאטרש לקח את ילדיה והיא מעוניינת לקבלם בחזרה ולכן מבטלת את התלונה.

בעברו של אלאטרש שורה ארוכה של עבירות פליליות. מדובר בעבירות רכוש, אלימות במשפחה ועוד. חלק מהעבירות הוא ביצע תוך שהוא מפר מעצר בית ומנסה להתחזות לעוקב משטרתי.

ביולי 2017 הוא הורשע באיומים על צעירה מכפר קרע עמה היה בקשר זוגי. הוא נידון לשבעה חודשי מאסר בפועל.

ב2010 הואשם בשורת עבירות רכוש ובהן נסיון גניבת רכב מתושב מושב גילת, פריצה לדירה במושב שרשרת בשעה 6:00 בבוקר, גניבת תיק עם כסף ומפתחות רכב ונסיון לגניבת הרכב של תושבת המושב.

הוא שוחרר למעצר בית בפיקוח אחיו ובן דודו אך הדבר לא מנע ממנו להמשיך ולבצע עבירות יומיים בלבד לאחר השחרור.

בשעת לילה מאוחרת הבחין בו שוטר כשהוא נכנס למתחם בית עסק לעבודות שיש באזור התעשייה בדימונה. אלאטרש התחזה לעוקב משפטרתי ואמר לשוטר כי הוא "242" ועוסק כעת בפעילות משטרתית של תחנת עיירות.

מהיכן ידע אלאטרש לומר דבר זה? האם היה בעצמו מודיע משטרתי בעבר? זאת ככל הנראה לא נדע. כך או אחרת, באותו מעמד הוא פירק ממשאית דוד גזים בשווי 90 אלף ₪.

הוא הוחזר למעצר, ערך איחוד תיקים ונידון לשנת מאסר בלבד.

עו"ד גז: "לאריה שיף היה ממה לפחד"

"זה מזמן לא עניין של רכוש אלא עניין של ביטחון אישי שלא קיים כשעבריינים חמושים מסתובבים ברחובות באין מפריע", אומר בתגובה לממצאי התחקיר בן שיף, בנו של אריה שיף.

"במשטרה הפקירו את תושבי הנגב שנים ארוכות, אז למה שנצפה שאותו לילה הם ישנו את עורם ויתחילו לעבוד?".

עו"ד ששי גז שמייצג את אריה שיף אומר גם הוא כי ממצאי תחקיר הקול היהודי מחזקים את הטענות של אריה שיף על סכנת החיים שחש. שיף, מתנדב משטרה ארבעים שנה, ידע מה הסכנה הגלומה מפורצים בדואים.

"הידיעות האלו מוסיפות לטיעון שלנו שאכן היה לאריה שיף ממה לפחד והמנוח לא רק פורץ אלא יכול היה להיות אלים והחשש ממנו היה מאוד גבוה", אמר לקול היהודי עו"ד גז.

"כל הסיטואציה הזו היתה מאוד מפחידה לאדם בן 70 שקם ורואה 3 רעולי פנים ואשתו נמצאת מאחורה והוא רואה שגונבים לו את הרכב. כל מה שהוספתם בתחקיר מחזק את הטענות לפחד שהיה חש כל אדם סביר, ולכן לא היה צריך להגיש כתב אישום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד