בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארגון 'עד כאן': פשיטת רגל מוסרית בצה"ל

בארגון עד כאן הגיבו לפרשיית הדחת הלוחם שהרחיק מתפרעים אנרכיסטים מהיישוב עתניאל: "סיטואציה מבזה ומסמלת אובדן ערכים"

  • יח"צ
  • ג' אלול תשע"ח - 09:08 14/08/2018
גודל: א א א

לוחם צה"ל אלון שגב הודח משירות מילואים עקב סרטון שהתפרסם בשבת האחרונה, בו הוא נראה הודף פעיל שמאל ליד היישוב עתניאל בדרום הר חברון.

לדברי החייל שפורסמו היום, דובר צה"ל לא הפיץ את גרסתו בתחקיר, לפיה פעיל השמאל הקיצוני מארגון 'תעאיוש' פגע בו בעין עם מצלמתו, מה שהוביל להדיפתו בידי שגב. לשגב לא עזרו ההסברים, ומפקד הגדוד הדיח אותו לאלתר משירות מילואים.

גלעד אך, מנכ"ל ארגון 'עד כאן' מסר "הסיטואציה בה מג"ד מדיח לוחם לאחר 25 שנות תרומה במילואים בעקבות פרסום סרטון של ארגון 'תעאיוש' היא מבזה ומסמלת אובדן ערכים. פעם אחר פעם נחשף כיצד אנשי 'תעאיוש' ועוזריהם פועלים לפגיעה בחיילי צה"ל וביחסי החוץ של ישראל, תוך קשר הדוק עם הביטחון המסכל הפלסטיני ועם ממשלות זרות".

עוד הוסיף אך כי "מזה למעלה מעשור מגיעים אנשי 'תעאיוש' מידי שבוע מת"א וירושלים להר חברון במיוחד בכדי להתעמת עם לוחמי צה"ל שעוסקים בפעילות בט"ש, משפילים אותם, משלמים לפלסטינים כדי שיתעמתו גם הם עם החיילים ומפרסמים את תגובת החיילים מנותקת מהקשרה. כל זאת  בכדי ליצור לצה"ל תדמית של צבא קלגסים.

מפתיע ומאכזב שמג"ד ומח"ט בצה"ל העדיפו את גרסת האנרכיסטים הקיצוניים, ולא את גרסתו של לוחם ותיק בצה"ל שלא התקפל מול הפורעים. המסר היוצא מסיטואציה זו לחיילי וקציני צה"ל בעייתי ביותר", סיכם אך.

בקול היהודי פרסמנו ביום ראשון כי לאחר האירוע שלחו מפקדי הגדוד הודעה תוך חילול שבת לכלל החיילים, והזהירו אותם שלא יעיזו להתראיין בנושא או להגיב ברשתות החברתיות. מקורב לחיילים מסר לקול היהודי כי מרבית לוחמי הגדוד מגבים את החייל.

ארגון 'עד כאן' שם לעצמו מטרה לחקור את פעילות הארגונים האנרכיסטים בישראל, ולחשוף את האמת מאחורי פעולותיהם. הארגון פרסם תחקירים על עמותת 'ארכיוני הכיבוש – עקבות', על מעורבות פעילים אנרכיסטיים בהפגנות 'יום שישי', על פעילי 'תעאיוש' ובצלם שמסגירים פלסטינים לעינויים ומוות, ועוד. בכוונת הארגון להמשיך לחקור, להגיע לאמת ולחשוף לציבור בישראל את הנעשה בארגוני האנרכיסטים.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד