בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעיל להב"ה הותקף; פעיל אחר נעצר באמצע ארוחה

כוחות משטרה גדולים אבטחו את אירועי "הגאווה" לעידוד נטיות הפוכות. פעיל נגד האירועים הותקף ופעילים נוספים שביקשו למחות נעצרו ברחבי ירושלים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תמוז תש"פ - 10:09 29/06/2020
גודל: א א א
לא נותנים לאכול פלאפל. המעצר אמש בירושלים
לא נותנים לאכול פלאפל. המעצר אמש בירושלים

כוחות משטרה גדולים אבטחו את האירועים שביקשו לעודד נטיות הפוכות, במספר מוקדים ברחבי הארץ. כוחות משטרה הוצבו בכניסה למקום האירוע, אחרים ביצעו סיורים באזור וכוח משטרה אחר הוקצה למעצרי מנע.

העצרת, תחת הכותרת "אירוע הגאווה", הרימה על נס את המהפכה לעידוד נטיות הפוכות בישראל, והתקממה במקביל בתל אביב, בירושלים, בחיפה ובבאר שבע. העצרת בירושלים נערכה בן העצמאות, ועיקר מוקדי החיכוך התקיימו באזור.

לאחר מעצרי המנע של פעילי להב"ה, בהם משה בן זיקרי, ואף הביקורת שהטיח בית המשפט במשטרה על המעצרים המיותרים, עצרו בלשי המשטרה פעילים שונים. בין היתר, נעצר פעיל להב"ה בשעה שאכל פלאפל בשוק מחנה יהודה בירושלים. במקרה נוסף עוכב לתחנת המשטרה צעיר שעשה את דרכו מהעבודה לביתו בשכונת בית ישראל. במקרה נוסף עוכב צעיר חרדי שעמד עם שלט מחאה באזור קניון ממילא בעיר.

בכל המקרים המעוכבים נלקחים לתחנת המשטרה, שם הם הוחזקו ללא כל סיבה וללא שביצעו כל עבירה. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו סייע למעוכבים.

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו אמר בעת המעצרים, כי "משטרת ירושלים בטירוף. אין דין, אין חוק, אין זכויות אדם ואין דיין יש רק טירוף בבירת ישראל. לצערנו אין מבוגר אחראי, ואין מי שיצעק את צעקת הנרמסים".

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה שישב בשוק מחנה יהודה יחד עם אחד מפעילי הארגון שנעצר במקום, מסר: "עכשיו מסתבר שגם לאכול איתי זו עבירה על החוק. אין גבול לטירוף. כך נראית משטרה שמבצעת מעצרים פוליטיים שעובדת אצל הבית הפתוח ולא מכירה את המושגים חופש הביטוי וחופש התנועה. הגיע הזמן לניקוי אורוות".

   | פעיל נגד עידוד נטיות הפוכות הותקף בירושלים

בשעות הערב, הותקף פעיל באזור כיכר ציון בירושלים, בידי אנשים המזוהים עם תופעת עידוד הנטיות ההפוכות. הפעיל נפצע ופונה לקבל טיפול רפואי. לדבריו עדי ראיה, המשטרה לא עצרה את התוקפים.

"הטרור הלהט"בי בשיאו ומשטרת ישראל משרתת אותו", אמרו בארגון להב"ה. "פעילי ימין שמקיימים את זכותם לחופש ביטוי ומוחים נגד אירוע התועבה, מיד נעצרים. פעילי להט"ב שנוקטים באלימות קשה מנגד אפילו לא מעוכבים. אין גבול לצביעות".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד