בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"באו בניך לדביר ביתך" - מאות יהודים בהר הבית לכבוד החנוכה

"באו בניך לדביר ביתך". לרגל חג החנוכה, מדווחים ארגוני המקדש על עליה גדולה במספר היהודים הפוקדים את מקום המקדש. היום ואתמול עלו תלמידי ישיבת הר עציון וצפת עם רבניהם ומחר צפויים לעלות קבוצות מקרני שומרון, קרית ארבע וקדומים.

  • כ"ז כסלו תשע"ג - 09:43 11/12/2012
גודל: א א א
"באו בניך לדביר ביתך". לרגל חג החנוכה, מדווחים ארגוני המקדש על עליה גדולה במספר היהודים הפוקדים את מקום המקדש. בימים האחרונים עלו תלמידי ישיבת הר עציון וצפת עם רבניהם והיום צפויים לעלות קבוצות מקרני שומרון, קרית ארבע וקדומים.
[caption id="attachment_51190" align="aligncenter" width="360" caption="יהודים בהר הבית בחג החנוכה (המטה המשותף)"]
זרם העולים להר הבית בימי חנוכה הולך וגובר. רבים מהיוצאים לטייל ולחוות את סיפורי המכבים במקומות התרחשותם, עולים לבקר גם בהר הבית ולהתפלל במקום. הר הבית הוא אחד האתרים המזוהים ביותר עם ימי החנוכה ופעולות החשמונאים. גם שירת מעוז צור שמזמרים כמעט בכל בית יהודי מלאה באזכורים לבית המקדש, לחידוש המזבח ועבודת הקרבנות שלצידה, יחד עם תיקון בית תפילתנו במקום.
ארגוני המקדש מדווחים כי בימים האחרונים עלו להר הבית תלמידי ישיבת ההסדר בצפת יחד עם רבני הישיבה, וכן הרב יצחק לוי עם תלמידי ישיבת הר עציון. יחד אתם עלתה קבוצות בחורי בר-מצוה מקרית מנחם. בימים הקרובים מתוכננים לעלות בטהרה קבוצות מאורגנות מקרני שומרון, מקדומים, וקרית ארבע.
 

הכתבה באדיבות "המטה המשותף של תנועת המקדש".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד