בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"בגללך ברחתי מפסגת זאב, עכשיו רדפת אחרי עד לאילת?"

משה בן זיקרי, פעיל מרכזי למען צביונה היהודי של שכונת פסגת זאב בירושלים, החליט לעבור לאילת לאחר איומי השב"כ. "לצערינו גם באילת לא חסר במה לפעול" אומר בן זיקרי, ומביא כדוגמא שני סיפורים מהשבועות האחרונים.

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ד' אב תשע"א - 12:38 04/08/2011
גודל: א א א

[caption id="attachment_1880" align="alignleft" width="100%" caption="משה בן זיקרי (יוסף אנדריאן)"]משה בן זיקרי (יוסף אנדריאן)
משה בן זיקרי, פעיל מרכזי למען צביונה היהודי של שכונת פסגת זאב בירושלים, החליט לעבור לאילת לאחר איומי השב"כ. "לצערינו גם באילת לא חסר במה לפעול" אומר בן זיקרי, ומביא כדוגמא שני סיפורים מהשבועות האחרונים.
משה בן זיקרי, פעיל מרכזי למען צביונה היהודי של שכונת פסגת זאב בירושלים, נאלץ לעזוב את שכונתו לפני כשנה, לאחר איומים בוטים מצד אנשי השב"כ. בן זיקרי הדרים לאילת, אולם גם שם לא חסרה לו עבודה. באילת ישנה בעיה קשה של התבוללות עם ערבים ופלישה של מסתננים סודנים.
בשיחה עם הקול היהודי מספר בן זיקרי על שני מקרים מעניינים שאירעו לו בשבועות האחרונים, המלמדים על התועלת שבפעילות.
"לא רוצים להתעסק עם בן זיקרי"
"לפני שבועיים ירדתי במדרגות בבניין בו אני מתגורר ופתאום אני רואה שני ערבים" מספר בן זקרי. "שאלתי אותם מה הם עושים כאן והם השיבו שהם שכרו דירה בבניין".
"להפתעתי אחד הערבים שאל אותי האם אני מזהה אותו", אומר בן זקרי. "אמרתי לו שאני לא מזהה, והוא אמר שלפני חצי שנה ראיתי אותו מסתובב עם יהודיה והתחלתי לדבר איתה ולהסביר לה על הבעיה שיש בקשרים עם ערבי. הוא אמר לי שיום למחרת קמה הבחורה היהודיה שהיתה חברה שלו במשך חודשים, ועזבה אותו" אומר בן זיקרי בסיפוק.
"אמרתי לו שאני שמח לשמוע על כך", מספר בן זיקרי, "והבהרתי לו שלא כדאי שנשמע שהוא הולך עם יהודיות . הערבי מיד השיב לי בבהלה שהוא לא מתעסק יותר עם יהודיות ושעכשיו יש לו חברה ערביה".
"מאז אותה שיחה לא ראיתי את השניים. פניתי לבעל הדירה ושאלתי אותו איפה הערבים ששכרו את הדירה. הוא אמר לי שבאותו יום שהם ראו אותי הם ביטלו את החוזה ופינו את הדירה כי הם לא רוצים להתעסק איתי" מסיים בן זיקרי את הסיפור.
מקרה נוסף אירע בשבוע שעבר.
"בגללך עזבתי את פסגת זאב עכשיו אתה רודף אחרי לאילת?"
"הלכתי אם אשתי לפלאפל במרכז העיר אילת" הוא מספר. "ראיתי ששני המוכרים נראים יהודים לכל דבר ואין להם מבטא כלל, אבל בכל זאת אמרתי לאשתי שיש לי תחושה שהם ערבים. לפתע פנה אלי אחד המוכרים ושאל אותי האם אני משה בן זקרי. השבתי בחיוב ואז המוכר אומר לי "אתה לא מזהה אותי? בגללך עזבתי את פסגת זאב עכשיו אתה רודף אחרי לאילת?".
"פתאום נפל לי האסימון" אומר בן זיקרי ומספר כי מדובר בבן של משפחת משת"פים ערבים ששוכנו בשכונת נווה יעקב הסמוכה לפסגת זאב. "היו לנו הרבה מאוד בעיות איתו עם אחיו כי הם היו הולכים כל הזמן עם בנות יהודיות. "לאח שלו קוראים עופר ואין לו מבטא בכלל" אומר בן זיקרי "מי שלא מכיר אותו לא חושב שהוא ערבי".
בן זיקרי מספר כי אותו ערבי "עבר מה שעבר", כלשונו, והחליט לעזוב את ירושלים.
"המוכר שאל אותי עם גם פה אני פעיל ומטפל בערבים שהולכים עם יהודיות" אומר בן זקרי. "אמרתי לו שבודאי אני פעיל, והסברתי לו קצת על כך שהתורה שלנו אוסרת לבנות ללכת עם ערבים. בסוף השיחה אומר לי אותו ערבי "תשמע אני מעריך את מה שאתה עושה ושאתה הולך עד הסוף".
לסיום אומר בן זיקרי כי כל אחד יכול לפעול כנגד ההשתלטות הערבית על הערים. "לא חייבים לעשות דברים דרמטיים.אם לערבים לא תהיה תחושה נעימה כשהם מסתובבים אצלנו הם פשוט לא יבואו. הרי יהודי שמסתובב באום אל פאחם, רק מהמבטים כבר רוצו לברוח משם. ככה צריך גם להיות אצלינו. אם הם ירגישושהם בעלי הבית אז המצב רק יחמיר".
לפני מספר שבועות התפתחה קטטה בין ערבים שהטרידו יהודיה בטיילת באילת לבין יהודים שחשו לעזרתה.
תגובות (15) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד