בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בג"ץ הבוגדת

בג"ץ דחה את בקשת ההצטרפות של 'תורת המדינה'

בג"ץ הבוגדת: "לא ראיתי מקום להיענות לבקשת ההצטרפות לעתירה ונסתפק בעמדה הכתובה", כתבה נישאת בית המשפט העליון אסתר חיות, ללא שנימקה כלל את החלטתה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תש"פ - 15:40 02/08/2020
גודל: א א א

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות דחתה את בקשת ההצטרפות כידיד בית המשפט שהגיש ארגון 'תורת המדינה', בנוגע לדיון ב"בג"ץ הבוגדת" שיתקיים ביום שלישי השבוע.

"לא ראיתי מקום להיענות לבקשת ההצטרפות לעתירה ונסתפק בעמדה הכתובה", כתבה חיות, ללא שנימקה כלל את החלטתה.

כל מה שצריך לדעת על בג"ץ הבוגדת - האזינו לפודקאסט של הקול היהודי >>

הארגונים תורת המדינה ובוחרים במשפחה ביקשו כאמור להצטרף כידיד בית המשפט, בבקשת ההצטרפות טענו, כי יש להשאיר את פסיקת בית הדין הרבני הגדול על כנה. לעומתם, ארגוני הנשים 'קולך – פורום נשים דתיות', 'מבוי סתום', 'נעמת תנועת נשים עובדות ומתנדבות', 'שדולת הנשים בישראל' וכן 'מרכז קונקורד לחקר קליטת המשפט הבינלאומי בישראל', הוזמנו על ידי הנשיאה חיות לדיון הנוסף שיערך השבוע בבג"ץ.

בבקשת ההצטרפות כידיד בית משפט נכתב בין היתר, כי: "א. על בית המשפט לבטל את הלכת השיתוף הספציפי או למצער לקבוע כי הלכת השיתוף הספציפי מיוסדת על רציונל הסכמי כדוגמת חוזה או מתנה. ב. לקבוע כי הדין האזרחי מאפשר מתן משקל לשיקולי נאמנותם המינית של בני הזוג במסגרת בחינת כוונת בני הזוג בשיתוף בנכס ספציפי. ג. לקבוע כי זכותו וחובתו של בית הדין הרבני לדון על פי המשפט העברי בבואו להכריע בסכסוך ממוני בין בני זוג".

השר לשעבר וח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר, כי "חיות שוב בהחלטלה חד צדדית מהמקפצה. אם אתם מהשמאל הפרוגרסיבי תוזמנו להיות 'ידיד בית משפט', אם אתם מהצד השני תסתפקו בלהעביר עמדה כתובה. למה היא מרשה לעצמה לעשות את זה? פשוט כי היא יכולה", כתב סמוטריץ' בטוויטר.

Listen to ""בג"ץ סותם את הפה לבתי הדין הרבניים, והפעם לצמיתות"" on Spreaker.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד