בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
וידאו - "סובו ציון והקיפוה"

בדגלי מקדש, שירה וריקודים - סיבוב השערים חזר לפעילות

תחת הגבלות הבריאות: לרגל ראש חודש תמוז, החודש בו התחיל חורבן המקדש, נערך סיבוב השערים המסורתי סביב שערי הר הבית, זאת לאחר כשלושה חודשים שלא התקיים, בשל הגבלות הקורונה / צפו בוידאו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' סיון תש"פ - 13:13 22/06/2020
גודל: א א א

צילום ועריכה: כלב בלנק.

אחרי כשלושה חודשים רצופים ללא סיבוב שערים, בשל הגבלות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, נערך אמש סיבוב השערים המסורתי סביב שערי הר הבית, באופן מצומצם, ותוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

בסיבוב השערים, בו מקיפים המשתתפים את שערי הר הבית בשירה ורוקדים כמידי חודש, השתתפו הפעם רק 50 אנשים, לעומת מאות ואלפים המשתתפים בו מידי חודש כבר קרוב ל-20 שנים.

כמו בכל חודש, לאחר התכנסות ברחבת הכותל המערבי של הר הבית, יצאו המשתתפים בצעדה סביב שערי ההר.

הרב יוסי פלאי מעמותת אל הר המור היוזמת את סיבוב השערים אמר, כי "כתוב שאסור לאדם לקדש אישה עד שיראנה. כדי לעורר את האהבה לארץ ישראל שלחו את המרגלים. המרגלים שנשלחו בראש חודש תמוז ואנחנו צריכים לכוון שאנו מתקנים את חטא המרגלים. אנחנו מתכוונים לעורר את רצון עם ישראל לארץ ישראל ולמקדש, בשליחות כל עם ישראל. וכשרצו עבדיך את אבניה, אז אתה תקום תרחם ציון".

בראיון וידאו לקול היהודי מוסיף הרב פלאי ואומר, כי "אנחנו אומרים בתהילים 'סובו ציון והקיפוה'. סיבוב השערים הוא פרויקט שמתקיים כבר כמעט עשרים שנה. מידי חודש בחודשו אנחנו נמצאים כאן. יש פעמים שהיו אירועים ממש גדולים, עם אלפים רבים של משתתפים. בתקופה האחרונה, בגלל ההגבלת של הקורונה, נאלצנו להפסיק לגמרי את סיבובי השערים, מאדר ועד תמוז. כעת אנחנו מחדשים, אמנם בכמות קטנה בגלל ההגבלה, אך זו התחלה טובה. אנחנו מחדשים את האירוע המיוחד הזה שכל כולו אומר צפייה למקדש וחיבור למקום המקדש. העיקר,שלא משנה כמות האנשים שנמצאים כאן בפועל כי אנחנו מרגישים שליחים של כל עם ישראל לבטא את החיבור האמיתי אל מקום המקדש".

עוד הוסיף הרב פלאי ודיבר על הקשר שבין סיבוב השערים לדיבורים אודות תכנית טראמפ. "במיוחד בתקופה שלנו, בהשגחה, כאשר מדברים על כל מיני תכניות לשם ולכאן, תכניות מדיניות. אנחנו אומרים, כל תכנית מדינית מתחילה מכאן, מהמקום שאליו אנחנו צריכים להגיע. אנחנו צריכים להגיע, רוצים להגיע ובעז"ה נגיע בקרוב, למקום המקדש. מלכות ישראל ששואבת את כוחה ממקום המקדש, משליטה את הריבונות על כל ארץ ישראל. כל היתר, הפרטים נמשכים מזה והם פחות מעניינים. הריבונות האמיתית היא של ריבון העולמים".

"אנחנו מקוים בעז"ה שבחודשים הבאים אנחנו נחזור לאלפי משתתפים בסיבוב השערים. זה לא מספק אותנו, אנחנו רוצים לא רק לסובב אלא גם להיכנס פנימה. כמו שאומרים בתפילת ראש חודש, 'מזבח חדש בציון תכין ועולת ראש חודש נעלה עליו', במהרה בימינו אמן".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד