בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בוגי יעלון בקריאה לסגור את מכינת עלי

בזמן שהתארח בפודקאסט קרא יעלון לסגור את המכינה בטענה שהיא "אנטי ממלכתית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד ניסן תשפ"ד - 08:35 02/05/2024
גודל: א א א
בוגי יעלון. (קובי ריכטר  tps)
בוגי יעלון. (קובי ריכטר tps)

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון קרא לסגור את המכינה הקדם צבאית "בני דוד" שביישוב עלי. יעלון כינה את המכינה "אנטי-ממלכתית".

יעלון אמר את הדברים בפודקאסט של טובי פולק, שם הצהיר כי צה"ל "חייב תיקון דרסטי". פולק תהה כיצד השינוי הזה יושג, שכן "אלו אמנם לא השדרה של הפיקוד הבכיר, אבל אולי של הפיקוד הבינוני - חובשי כיפות סרוגות, יוצאי התנחלויות, בוגרי מכינות דתיות כמו עלי", לדבריו. פולק הוסיף: "בוגי, אנחנו יכולים לדבר עד מחר על רוח צה"ל והכל, אבל למשל פרופ' אבי שגיא, שהיה ממנסחי רוח צה"ל החדשה אמר לי כך: 'כן, אין מה לעשות, לשם התפתחה הציונות הדתית'".
בתגובה לדבריו של פולק, יעלון הדגיש כי "יש מה לעשות. אני לא מטיל דופי בכל חובשי הכיפה, אבל את המכינה בעלי הייתי סוגר היום. היא אנטי-ממלכתית. יש תפיסה של מה זה מדינה יהודית-דמוקרטית-ליברלית במגילת העצמאות". פולק ענה: "איך יכול להיות שרב כמו הרב לוינשטיין מקבל משכורת מהמדינה?", ויעלון אמר כי "את זה צריך לעצור".
 

כזכור, בזמן כהונתו של בוגי כשר הביטחון ב-2014 הוא החרים את ישיבת עוד יוסף חי שביצהר לטובת בסיס של מג"ב, תוך פגיעה חמורה בקדושת המקום. לאחר שש שנים פסק בית המשפט שהמדינה תפצה את ישיבת עוד יוסף חי ב-400,000 שקלים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד