בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפרקליטים לא ישתתפו בהשתלמות ארגון השמאל

לאחר הפרסומים במשרד המשפטים מבהירים כי פרקליטים לא ישתתפו בהשתלמות שארגנה האגודה לזכויות האזרח

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח כסלו תשע"ט - 14:17 26/11/2018
גודל: א א א
משרד המשפטים (יועמ"ש)
משרד המשפטים (יועמ"ש)

בשבוע שעבר פרסמנו בקול היהודי כי ממשרד המשפטים נמסרה הודעה לפרקליטים ועובדי המשרד כי ישנה השתלמות והכשרה המאורגנת על ידי האגודה לזכויות האזרח שהינה ארגון שמאל קיצוני, בנושא משפט בין לאומי והומניטארי. את הדבר חשף עיתונאי מקור ראשון יהודה יפרח.

לאחר הפרסום ופניית ארגון בצלמו הודיעו במשרד המשפטים כי בסופו של דבר לא ישתתפו הפרקליטים בהשתלמות.

לארגון בצלמו נמסרה הודעה כי הפרקליטים לא ישתתפו בהשתלמות ובעקבות כך אין המשרד נדרש לדיון במהותה של ההשתלמות.

במשרד טענו כי לא מדובר בהשתלמות המוכרת כמשולמת על חשבון יום עבודה ובאם פרקליט היה מביע את התענינותו לצאת להשתלמות היה נצרך להודיע על הדבר מראש ולקבל אישור מוועדה מיוחדת.

למרות זאת, ככל הנראה לפרסום בכלי התקשורת אשר עורר תגובות נזעמות בציבור היה חלק בהחלטה על חוסר ההשתתפות באירוע.

"ראשית יובהר שלא מדובר בהשתלמות שמשרד המשפטים עורך עבור עובדיו או ממליץ להם להשתתף בה", אמרו במשרד.

"הפנייה להפצת ההשתלמות לידיעת עובדי משרד המשפטים הגיעה, כפי שמגיעות פניות דומות מגורמים רבים ומגוונים להפיץ השתלמויות, ימי עיון, כנסים וכיוצא באלה לידיעת עובדי המשרד. ההודעה על ההשתלמות הופצה על ידי יחידת הניהול בפרקליטות לידיעת העובדים.

יודגש כי המשרד לא היה אמור לשאת בעלויות ארגון ההשתלמות והיא לא אמורה הייתה להקנות כל גמול לשכר. במידה ומי מעובדי המשרד היה נרשם להשתלמות, ולשם קבלת אישור להיעדרות בשכר, כפי שמקובל בהשתלמויות מסוג זה שעובדי מדינה משתתפים בהן, נדרש היה להגיש אישור פרטני לועדת ההדרכה של המשרד והבקשה הייתה נבחנת, לרבות ע"י הייעוץ המשפטי. מאחר ואיש מעובדי המשרד לא נרשם בפועל להשתלמות, מדובר בשאלה תיאורטית, אשר המשרד לא נדרש לה, וממילא לא התקבלה בה כל החלטה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו ברך את השרה ומסר: "אנחנו מברכים על הודעת משרד המשפטים  לבחון לעומק כל השתלמות ולא לאשר באופן אוטומטי השתלמות זו.  אנחנו בטוחים שמשרד המשפטים בראשות השרה ידאגו לכך  שעובדי המשרד ישמעו השתלמויות מקצועיות ולא מוטות של ארגונים המייצגים בעיקר מחבלים".

את ההשתלמות עורכת האגודה לזכויות האזרח תחת הכותרת "הכשרה למשפטנים ומשפטניות – המשפט ההומניטארי הבינלאומי וישראל".

לדברי המארגנים "ההכשרה מעניקה ידע מעמיק וכלים לניתוח תוך דיון מנקודות מבט מגוונות", כאשר עמדותיהם הרדיקליות של המארגנים ידועות ומפורסמות, ובאות לידי ביטוי כבר בהמשך המנשר אודות ההכשרה, בה מכונים חלקים מארץ ישראל כ"השטחים הכבושים".

ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין אף כינה את האגודה בשם "האגודה לזכויות החמאס". לדברי האגודה, בהכשרה צפויים היו להשתתף גם בכירים מטעם שירות המדינה והצבא.

עוד פורסם בשבוע שעבר כי במייל שנשלח לפרקליטים מעו"ד רות יצחק שרוני מיחידת הניהול בפרקליטות המדינה, ותוכנו הגיע לידי הקול היהודי נכתב כי ההכשרה מאושרת כהשתלמות בשכר.

"נבקש להביא לידיעתכם הכשרה שמקיימת האגודה לזכויות האזרח בשיתוף עם הצלב האדום", נכתב. "פרקליטים אשר מעוניינים להשתתף בהכשרה מתבקשים להירשם דרך הקישור המצורף ולהגיש בקשה לוועדת ההדרכה בצירוף אישור ממונה, על מנת שהימים יאושרו כימי השתלמות בשכר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד