בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
אין הטיה פוליטית?

פרקליטים יקבלו שכר על הכשרה מטעם השמאל הקיצוני

​פרקליטות המדינה מציעה לעובדים הכשרה ב"משפט הומניטרי" מטעם ארגון שמאל קיצוני תמורת שכר. בסביבת שקד הכחישו וחזרו בהם

  • אלחנן גרונר
  • י"ג כסלו תשע"ט - 16:15 21/11/2018
גודל: א א א
משרד המשפטים (יועמ"ש)
משרד המשפטים (יועמ"ש)

פרקליטות המדינה מציעה לעובדיה להשתתף בהכשרה משפטית של ארגון שמאל קיצוני בנושא משפט בין לאומי והומניטארי, ולקבל על כך שכר. את הדבר חשף עיתונאי מקור ראשון יהודה יפרח.

תחת הכותרת "הכשרה למשפטנים ומשפטניות – המשפט ההומניטארי הבינלאומי וישראל", עורכים הוועד הבינלאומי של הצלב האדום והאגודה לזכויות האזרח, ימי הכשרה.

לדבריהם "ההכשרה מעניקה ידע מעמיק וכלים לניתוח תוך דיון מנקודות מבט מגוונות", כאשר עמדותיהם הרדיקליות של המארגנים ידועות ומפורסמות, ובאות לידי ביטוי כבר בהמשך המנשר אודות ההכשרה, בה מכונים חלקים מארץ ישראל כ"השטחים הכבושים".

ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין אף כינה את האגודה בשם "האגודה לזכויות החמאס".

לדברי האגודה, בהכשרה צפויים להשתתף גם בכירים מטעם שירות המדינה והצבא.

אין הטיה פוליטית חריפה במשרד המשפטים?

במייל שנשלח לפרקליטים מעו"ד רות יצחק שרוני מיחידת הניהול בפרקליטות המדינה, ותוכנו הגיע לידי הקול היהודי נכתב כי ההכשרה מאושרת כהשתלמות בשכר.

"נבקש להביא לידיעתכם הכשרה שמקיימת האגודה לזכויות האזרח בשיתוף עם הצלב האדום", נכתב. "פרקליטים אשר מעוניינים להשתתף בהכשרה מתבקשים להירשם דרך הקישור המצורף ולהגיש בקשה לוועדת ההדרכה בצירוף אישור ממונה, על מנת שהימים יאושרו כימי השתלמות בשכר".

"מדהים", כתב יהודה יפרח, ראש דסק משפט בעיתון מקור ראשון שחשף את הנושא. "עכשיו תגידו לי אם אין הטיה פוליטית חריפה בדרג המקצועי במשרד".

יש לציין כי העובדה שהאגודה לזכויות האזרח בעל השקפת עולם של מיעוט קיצוני באה לידי ביטוי בסקר שפורסם אך אתמול בידי המכון הישראלי לדמוקרטיה ועל פיו 91.5 אחוזים מסכימים עם ההיגד לפיו "יש להגן בכל מחיר על חייהם של חיילי צה"ל, גם במחיר הגדלת מספר הנפגעים הפלסטינים", עמדה המנוגדת לחלוטין לכל תפיסת האגודה.

עוד בנושא:

בסביבת שקד: הכחשה ובדיקה מחודשת

פניית הקול היהודי לשרת המשפטים איילת שקד בבקשת תגובתה לדברים, נענתה מטעם סביבתה בטענה שהדבר אינו נכון.

לאחר שהגיע לידי הקול היהודי המייל שנשלח לעובדים נמסר מטעם השרה שקד כי הדבר בבדיקה. נכון למועד פרסום הכתבה טרם התקבלה תגובה רשמית ואנו נפרסמה לכשתתקבל.

ארגון בצלמו שיגר מכתב לשרה שקד בו ביקש למנוע את המהלך.

"רק לאחרונה האגודה עתרה נגד חיילי צה"ל בטענה שלא יירו במחבלים החוצים גדר ובאים להרוג אותם ונדחתה", כתבו בארגון.

"גברתי השרה, האם לזה את שולחת את נציגי המשרד? שילמדו במימון המשרד כיצד ליישם מדיניות שנלחמת באזרחי ישראל?  אני מזכיר לך שבקורס לא יזכירו את זיו חגבי וקים יחזקאל ואת הזכות שלהם לחיים. רק את הזכות של המחבלים שרצחו אותם וסייעניהם.  אני קורא לך בטלי מיידית השתתפות עובדי מדינה במימונך בכנס זה.

"לנתק קשר בין משרד המשפטים לאגודה לזכויות האזרח"

שי גליק מנכ"ל ארגון "בצלמו" מסר בתגובה לקול היהודי: "רק השבוע הודיעה שרת המשפטים שקד שהיא ונפתלי בנט שר החינוך ידאגו להזיז את הספינה של ביטחון המדינה והעדר ההרתעה חזרה למסלולה.

האגודה לזכויות האזרח הינו ארגון שעוסק במשפטיזיציה קיצונית ומנווט את הספינה לטובת המחבלים ולא לטובת אזרחי ישראל.

אני קורא לשרה להזיז את הספינה חזרה ולנתק כל קשר בין משרד המשפטים והאגודה לזכויות האזרח שבפועל כבר כונתה האגודה לזכויות החמאס".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד