בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזכות העירנות נחשפה התרמית המסיונרית

אשה שהבחינה בפרסום על טיול לקברי צדיקים חשדה בכוונת מארגניו והתברר כי אכן מדובר במסע מסיונרי שכלל הטפה להמרת דת. ביד לאחים הגישו תלונה

  • יח"צ
  • כ"ה תמוז תשע"ט - 07:06 28/07/2019
גודל: א א א
מסיונרים בפעולה. ארכיון (יד לאחים)
מסיונרים בפעולה. ארכיון (יד לאחים)

פרסומת תמימה למראה שהופצה בסוף השבוע שעבר בכמה כלי תקשורת מרכזיים במרכז הארץ, העלתה את חשדה של אישה דתיה המתגוררת בבת ים. הפרסומת שהציעה "קום והתהלך בארץ האבות. טיולים לכל הארץ חינם!" גרמה לחושיה המחודדים להבין שמשהו אינו כשורה.

הורידו את אפליקציית הקול היהודי ותהיו מעודכנים בתחקירים החשובים >>

היא חייגה למוקד החירום של יד לאחים המאויש 24 שעות ביממה, דיווחה על הטיול ומסרה את המודעה שהופיעה בעיתון. "העובדה שהטיול שהוצע היה בחינם, עורר את חשדי" אמרה.

ביד לאחים נכנסו במהירות לתמונה וגילו כי אכן מדובר בתרמית מיסיונרית מסוכנת.

אחד מפעילי השטח של יד לאחים נרשם לטיול בעודו מתחזה לאזרח תמים ובשעה האמורה בה היה אמור הטיול לצאת לדרך מנקודת מפגש במרכז בת ים, הגיע למקום צוות מיחידת המתנדבים העירונית של יד לאחים והזהיר את היהודים התמימים שעמדו לעלות לאוטובוס כי מדובר במיסיונרים.

שמעון אברג'ל, רכז השטח של יד לאחים מתאר את המהומה שהתחוללה במקום "כשהגענו לנקודת האיסוף גילינו עשרים בני אדם שהתכוננו להשתתף בטיול. כשהאנשים שהתאספו שם הבינו שהמיסיונרים הצליחו להערים עליהם ופיתו אותם לטיול שנועד להמרת דת, הם פתחו בצעקות וגידפו את המיסיונרים. רובם הבהירו שלא יסכימו להשתתף במסע הזה".

בסופו של דבר, עלו לאוטובוס חמשה אנשים בלבד, שלשה מהם גויים. 

מידע מאומת שהגיע ליד לאחים מאוחר יותר, העיד כי אכן, כצפוי,  הנסיעה כללה בתוכה גם עצירה באתרי מיסיון נוצריים, ובמרכזם מגדל תיפלה מיסיונרי ב'מרכז כלל' שבלב ירושלים, הידוע כאחד המוקדים להמרת דת בעיר. באותו מקום, נאלצו חברי הקבוצה לשמוע הטפה מיסיונרית להמרת דתם לנצרות. המיסיונר שלומי אברמוב מראשון לציון שארגן את הטיול, אף הביא אישית לכל אחד מהם את הספר הנוצרי "הברית החדשה".

בבוקרו של יום ראשון האחרון ניגשו אנשי יד לאחים לתחנת המשטרה בבני ברק והגישו תלונה כנגד המיסיונר אברמוב. בתלונתם טענו הפעילים כי הטיול ששולב עם הטפה מיסיונרית נוגד את חוק העונשין הקובע עונש מאסר למי שיעניק טובת הנאה כפיתוי להמרת דת.

ביד לאחים אומרים כי על משטרת ישראל לפעול במהירות לעצירת הטיולים המוצעים על ידי המיסיונר אברמוב לציבור הרחב וכן לעכב אותו לחקירה על כך שהוא עובר על החוק.

 "סעיף 174א' לחוק העונשין קובע ברורות כי "הנותן או מבטיח לאדם כסף, שווה כסף או טובת הנאה חומרית אחרת כדי לפתות אותו להמיר דתו או כדי שיפתה אדם אחר להמיר דתו, דינו - מאסר חמש שנים. ברשותנו עדות מוכחת לפעילות כזו, ואנו מקווים כי הפעם המשטרה לא תמהר כדרכה לגנוז את התיק בגין 'חוסר עניין לציבור'. הציבור היהודי בארץ, על כל גווניו, מגלה עניין רב בנושא המרת דת ויש קונצנזוס רחב וחוצה מגזרים כנגד פעילות מיסיונרית נוצרית".

בארגון גם שבים ומבקשים מהציבור לפקוח עין מפני הפעילות המיסיונרית הגוברת בתקופה זו: "המיסיונרים מנצלים את ימי החופשה כדי להטיף לציבור, כולל כפי שראינו כעת בעטיפה שקרית של נופש ומתנות. כל מי שפוגש במפגע מיסיונרי או בפעילות חשודה שעלולה להצטייר ככזו, מוזמן להתקשר מידית למוקד החירום שמספרו 1800-620-640".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד