בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב גינזבורג בעקבות הטרור הערבי: "להתגייס להגנה על יהודים"

"יש להכריז שארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל, שיהודים ישלטו וישבו בכל מקום בארץ. יד קשה כלפי אויבי ישראל. אין מקום לממשלה הנשענת על נכרים. מתן פרנסה לאחינו ולא לאויבנו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' סיון תשפ"א - 10:28 12/05/2021
גודל: א א א
צילום: אברהם שפירא
צילום: אברהם שפירא

בעקבות האירועים בשבועות האחרונים ובפרט בימים האחרונים ולכבוד ראש חודש סיון, כותב הרב גינזבורג, נשיא מוסדות 'גל עיני', כי בימים אלה על עם ישראל להתאחד:

"ביום הזה, ראש חדש סיון, באו מדבר סיני – כל ישראל כאיש אחד בלב אחד. עת צרה היא ליעקב וממנה יושע. בימים אלה, על כולנו לעשות תשובה, לחזור לאמונה בה' אלוקי ישראל, ולקבל מחדש תורה ומצוות, כמו במעמד הר סיני. מתן תורה לישראל בהר סיני הוא היסוד לתיקון העולם כולו: תיקון כל האומות בקיום שבע מצוות בני נח מתוך אמונה בה' ובתורת משה, ותיקון בני ישראל, עם סגולה, בקיום תרי"ג מצוות התורה. לכן יש להפיץ את לימוד התורה גם לאומות העולם, ולדאוג במיוחד לקירוב גרי-הצדק הרוצים לדבוק בעם ישראל, "עמך עמי ואלקיך אלקי".

הרב גינזבורג כותב כי במיוחד היום נדרשת תשובה ציבורית: "לחתור להנהגת חיי העם בארצנו לפי תורתנו הקדושה, תורת חיים. אחר ישֻבו בני ישראל ובקשו את ה' אלקיהם ואת דויד מלכם".

הרב גינזבורג מנחה מהם השלבים הנדרשים מהנהיגות בעת הזאת: 

"יש להכריז בבהירות שארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל, ולהבטיח בפועל שיהודים ישלטו וישבו בכל מקום בארץ. יד קשה כלפי אויבי ישראל בכל מקום שהם, מחוץ לגבולות ובתוכם, כולל פעולות תגמול והרתעה תקיפות, כהריסת בתי מחבלים וגירוש מן הארץ. תיקון המשפט: יסוד מערכת המשפט לפי המשפט העברי, "ציון במשפט תפדה".

בנוגע לנסיונות הפוליטיים לצירוף התנועה האיסלאמית לממשלה כותב הרב גינזבורג: "ודאי שאין מקום לממשלה הנשענת על נכרים, כל שכן שאין להישען על משענת קנה רצוץ של התומכים באויבי ישראל".

הרב מתייחס במכתבו לפגיעה הקשה בתושבי לוד, רמלה, עכו, חיפה וירושלים היהודים: "גם במישור הפרטי, על כולנו להוסיף בעת הזאת באהבת ישראל ובחזוק הערבות ההדדית: להדר במתן פרנסה לאחינו ולא לאויבנו ח"ו, לסייע לבודדים ולנזקקים, ולהתגייס להגנה על יהודים".

וחותם את דבריו, "כבר הבטיחה תורה שסוף ישראל לעשות תשובה בסוף גלותם, ומיד הם נגאלים".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד