בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימ"ש הורה: ערבים יכנסו בחופשיות לפארק בעפולה

עיריית עפולה תאלץ לאפשר כניסה חופשית לפארק בעפולה, גם לתושבי חוץ. זאת לאור החלטת בית המשפט בניגוד לרצון תושבי העיר. " לא נזכה יותר לשחק בפארק"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א תמוז תשע"ט - 15:44 14/07/2019
גודל: א א א
הפארק בעפולה (עיריית עפולה)
הפארק בעפולה (עיריית עפולה)

בית המשפט פסק היום (ראשון) לפסול את החלטת עיריית עפולה, שהתקבלה בתמיכתם של רוב תושבי העיר, והורה כי יש לפתוח את הפארק העירוני לכלל תושבי האזור.

מדובר על פארק רחב ידיים ברובע יזרעאל החדש בעיר והוא כולל בתוכו מתקנים רבים, מגרשים, מדשאה ועוד. כיוון שתושבי העיר הדירו את רגליהם מהפארק, לדבריהם לאחר שערבים רבים מכפרי האזור הגיעו לבקר במקום כדרך קבע, החליטה העירייה לאפשר כניסה לפארק רק לתושבי העיר בלבד.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

ארגון 'עדאללה' וארגוני שמאל נוספים, הגישו עתירה לבית המשפט ויחד עם זאת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר דרשה הבהרות מהעירייה. המתנגדים להחלטת העירייה טענו כי מדובר בהחלטה "גזענית" שמטרתה להדיר ערבים מהפארק. בסוף השבוע האחרון הצטרף לעתירה גם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בית המשפט המחוזי בנצרת ביטל היום כאמור את החלטת העירייה וקבע כי יש לאפשר כניסה חופשית לפארק, לכל החפץ בכך. השופט דני צרפתי אמר כי סגירת שטח ציבורי וגביית תשלום בכניסה לפארק עירוני אינה חוקית. בעקבות כך, החל מיום שלישי הקרוב, הפארק העירוני בעפולה יהיה פתוח לכלל המבקרים, כולל תושבי חוץ.

מאז תחילת החודש הלועזי יוני מנעה עיריית עפולה ממי שאינו תושב העיר את הכניסה לפארק ולטענת ''עדאללה'' הדבר נועד למנוע מערביי הכפרים בסביבה להיכנס לפארק.

בשבועות האחרונים סיקרנו בהרחבה את המתחולל בעיר הן בנושא הזליגה של ערבים מהאיזור למגורים בעיר והן בנושא הרגשת התושבים סביב הנהירה ההמונית לפארק העירוני של ערביי האיזור.

"הרבה ערבים מהכפרים הסמוכים מגיעים לפארק העירוני בעפולה ולא נעים לתושבי העיר להסתובב שם", אומר לקול היהודי תושב העיר יהודה פואה. "בנושא הזה יש הסכמה מלאה מקיר לקיר בין התושבים בעיר".

מוטי אלוש, חבר מועצת העיר ונציג סיעת הליכוד מבקש להסביר לנו את המצב. "מפריע לתושבים שאנשים מבחוץ מגיעים לפארק. אותם אנשים מגיעים בחמולות וזה יוצר הרבה בלאגן, עומס ולכלוך. זה לא נעים והתושבים לא אוהבים את זה".

"יש לא מעט מתחמים ציבוריים ואתרי תיירות בכפרים או בקיבוצים הסמוכים ותושבי עפולה לא נכנסים אליהם. רק תושבים או חברים של תושבים יכולים להיכנס לאותם מתחמים. אין סיבה שלא נוכל לעשות זאת גם כאן אצלנו".

   | בית המשפט דחה את הטענות ל"גזענות"

אולם כאמור בית המשפט דחה את טענות העירייה והורה כי העירייה אינה רשאית להגביל כניסת מבקרים לפארק ואף לא לדרוש תשלום מהבאים. את טענות ארגוני השמאל לפיהן תקנת העירייה באה ממניע גזעני דחה בית המשפט.

 עורך הדין מטעם עיריית עפולה אבי גולדהמר אמר בתגובה לאחר הדיון כי: "אנחנו קיבלנו את עמדת בית המשפט שלפי פקודת העיריות אין אפשרות חוקית מעשית לתעדף את תושבי עיריית עפולה למרות שהם נושאים בכל ההוצאות של בניית הפארק ואחזקתו".

"יחד עם זאת אנחנו שמחים שבית המשפט במסגרת פסק הדין הוריד מסדר היום את נושא טענת הגזענות שלא היה קיים ולא יהיה קיים. לגופו של עניין יש חוק שכרגע עומד בפני עצמו ואין תקנות שמסדירות  אותו. ומהטעם הזה צריך לאפשר לכל מי שרק רוצה להיכנס לפארק עירוני ולהנות מהמדשאות ומכל מה שיש לפארק עירוני להציע".

   | "שוב לא נזכה לשחק בפארק -ערבים כן"

"קיבלנו בהלם את החלטה של בית המשפט", היום היום בשיחה עם הקול היהודי תושב העיר. "מצטער ששוב לא נזכה לשחק בפארק. הערבים יבואו וישחקו ויהנו מהכסף שלנו. הכל בגלל צביעות של שמאלנים. לקיבוצים לא נותנים להיכנס אבל לנו לא נותנים לשמור על הפארק שלנו שנוכל לשחק בו בצורה נורמאלית.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד