בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בין ישראל לעמים - תורת המלך.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח תשרי תש"ע - 21:44 06/10/2009
גודל: א א א
[caption id="attachment_1596" align="alignleft" width="111" caption="תורת המלך (הקול היהודי)"]
מערכת הקול היהודי שמחה לקבל את הספר החדש שיצא לאור על ידי המכון התורני שעל ידי ישיבת עוד יוסף חי: "תורת המלך – דיני נפשות בין ישראל לעמים".
הספר, שנכתב על ידי הרבנים יצחק שפירא ויוסף אליצור, עוסק ביחס לנפש הגוי: המקור לאיסור הריגת גוי, הריגת גוי שעובר על שבע מצוות, מסירות נפש על הריגת גוי – בין גויים, האיסור על יהודי למסור את נפשו כדי להציל גוי, והעולה מכל הנ"ל להתנהגות עם גויים בשעת מלחמה.
הספר זכה להסכמות נלהבות של הרב גינזבורג, הרב יעקב יוסף, ר' זלמן נחמיה גולדברג והרב דב ליאור.
בסיום הספר מופיעות גם המסקנות העולות מן הפרקים בתמצית (מערכת הקול היהודי מציעה לשב"כ להעניק את פרס בטחון ישראל למחברים, שאיפשרו לחוקרים לקרוא את המסקנות המקוצרות בלי צורך להעמיק בכל הספר... ).
המחברים הסבירו לקול היהודי שהנושא של הבדלה בין יהודי לגוי והעדפת חיי ישראל על פני חיי גויים הוא נושא מהותי ונוגע ישירות למה שמתרחש סביבנו היום. הספר הזה נחוץ וחשוב לכל מי שרוצה להבין את דעת התורה במציאות המורכבת של ימינו בין יהודים לגויים.

רק בשבוע האחרון התפרסמה דוגמא לבלבול השורר בתחום, כאשר מצד אחד התברר שיש יהודי שעשה מעשים בלי להבחין בין דרכה של תורה לעניין יהודים, לבין דרכה לעניין ערבים, ומצד שני - גם אלו שהתייחסו לדבריו, לעיתים בגינוי, לא השכילו לברר את ההבדלים הללו לאשורם.
מיותר לציין שבשום מקום בספר לא נכתב שהדברים מכוונים רק לגויים הקדמונים... .
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד