בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביקשה מעובדיה לא לדבר בערבית ונאלצה להתנצל

לקוח במסעדה בתל אביב התלונן כי העובדים צחקו בערבית על לקוחות. מנהלת המסעדה דרשה מעובדיה לחדול מלדבר בערבית והותקפה

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אייר תשע"ט - 12:38 06/05/2019
גודל: א א א

מנהלת סניף מסעדת "מקס ברנר" בנמל תל אביב ביקשה מהעובדים הערבים שלא לדבר בערבית במהלך העבודה, כך פורסם היום באתר ווינט.

במכתב של הלקוח, שהתקבל לפני ימים אחדים בסניף, נכתב בין השאר: "מעבר לחוסר השירות של העובדים וחוסר היעילות שבסוף פוגע בלקוח הקצה שלכם, ערבית היא שפה נפוצה בארץ.

רובנו למדנו אותה בחטיבה ובתיכון. אז לא קשה להבין שצוות עובדים שהחליט לשבת שולחן לידך מדבר בצורה מחרידה על לקוחות בשפה שהוא חושב שלא מבינים. חוץ מזה שממש לא כיף לשמוע מלצרים מדברים בצעקות וקללות אחד כלפי השני, גם אם זה בצחוק. באתי לשלם 40 ש"ח על שייק, לא לשמוע את זה". 

בתגובה למכתב של הלקוח, כתבה מנהלת הסניף לעובדים כי היא מבקשת מהם להפסיק לדבר ערבית במהלך העבודה. הודעתה הראשונה של המנהלת הייתה תקיפה וחד משמעית.

"לא פעם ולא פעמיים הערתי לכם על השפה", כך כתבה, "אני לא מוכנה יותר שידברו ערבית תוך כדי משמרת... גם כי חלקנו לא מבינים וגם כי לקוחות לא מבינים וזה לא נעים. אני לא אמשיך להעיר על זה שוב ושוב".

אלא שזמן קצר לאחר מכן עובדים ערבים בסניף פנו למנהלת ואמרו לה כי נפגעו מדבריה וכי חשו "אפלייה גשענית". המנהלת נאלצה להוציא הודעת התנצלות מעובדיה ואמרה כי התכוונה שערבית נשמעת כקללה למי שלא מכיר ולכן ביקשה מהם את הדבר. 

מנהלת המסעדה אף נאלצה להתנצל על כך שהואשמה באלייה גזענית כלפי עובדיה הערבים. "זה ממש לא בקטע גזעני, ואתם יודעים שאני מאוד אוהבת אותכם ומעסיקה אתכם ואין אצלי אפליות בכלל בכלל", אמרה.

גם הנהלת הרשת נאלצה להתגונן ומסרה כי: "רשת 'מקס ברנר' דוגלת בשוויון ומכבדת את כל עובדיה ללא הבדלי דת גזע ומין. אנו מעסיקים עובדים מכל המגזרים ומכבדים את כלל עובדינו ולקוחותינו. דו קיום הינו נר לרגלינו וכלל העובדים ברשת יכולים להעיד על כך".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד