בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית הדין: הקורס החרדי ימשיך עד להכרעה בערעור

בית הדין הארצי לעבודה החליט לעכב את ביצוע החלטתו של בית הדין האזורי לעבודה ולהמשיך את פעילות קורס שילוב החרדים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אייר תשע"ח - 10:10 22/04/2018
גודל: א א א
קורס לחרדים. ארכיון (דוברות איחוד הצלה)
קורס לחרדים. ארכיון (דוברות איחוד הצלה)

אמש (מוצ"ש) הורה בית הדין הארצי לעבודה כי קורס "משפיעים - צוערים לשירות המדינה במגזר החרדי" הנועד להכשיר חרדים להשתלבות בשירות המדינה לא יוקפא וימשיך לפעול עד לדיון בערר המדינה.

הקורס הוקפא לאחרונה לאחר שבית הדין האיזורי לעבודה קבע כי עקב כך שהקורס מתקיים בהפרדה בין גברים לנשים הוא יוקפא במידה ולא ישולבו בו 10 נשים.

בית הדין הארצי הורה אמש כאמור על עיכוב ביצוע החלטת בית הדין האזורי לעבודה. עיכוב הביצוע יאפשר לעת עתה להמשיך את הקורס כרגיל, וזאת עד לדיון בערעור המדינה על החלטת בית הדין האזורי לעבודה.

שר הפנים הרב דרעי אמר הבוקר בעקבות ההחלטה, "אני מודה ליועץ המשפטי לממשלה, לשרת המשפטים שקד וכן לנציב שירות המדינה מר אודי פראוור שהתייצבו לימין עמדתי, והבינו כי ביטול ההפרדה משמעותה סגירת התכנית. מחובתנו כנבחרי ציבור לפעול לשילובם בתעסוקה של כל האוכלוסיות, לרבות המגזר החרדי".

לדברי השר דרעי, "לא ייתכן שבשם ערכים 'ליברליים' כביכול יכפו כללים זרים הנוגדים באופן מוחלט את ההלכה, כפי שבא לידי ביטוי במכתבו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א. אסור שהשיח הקורא לשילוב חרדים בתעסוקה יהיה במחיר פגיעה באורחות חייו של הציבור החרדי או ויתור על קוצו של יו"ד בהלכה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד