בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית המשפט מחייב לפעול בצורה אקטיבית למניעת הפרדה

השופט חייב את עיריית עפולה לפעול באקטיביות נגד הפרדה באירוע שיועד לחרדים בעיר. "עוד עניין שפוגע באמון הציבור במערכת. סמלי שפסקה כזו התקבלה בתשעה באב"

  • י' אב תשע"ט - 18:08 11/08/2019
גודל: א א א

שוב בית המשפט מתערב בענייניה הפנימיים של עיריית העפולה. לאחר שאסר על פתיחת הפארק העירוני לתושבי העיר בלבד, כעת אוסר בית המשפט על קיום אירוע לציבור החרדי כשהוא נערך בהפרדה בין גברים לנשים.

בדיון שקיים בית המשפט המחוזי בנצרת ביום צום תשעה באב, חייב השופט יונתן אברהם את עיריית עפולה לפעול בצורה אקטיבית ככוח שיטור במטרה למנוע מכל אדם שהוא לפעול ליצירת הפרדה בין גברים לנשים באירוע.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

מדובר על אירוע אותו מקיימת עיריית עפולה עבור הציבור החרדי בעיר, החפץ להשתתף אך ורק באירועים הנערכים בהפרדה מלאה. ככזה, פורסם במודעת האירוע כי הוא יערך בהפרדה בין גברים לנשים. אולם שדולת הנשים בישראל החליטה להתערב בנעשה, והיא הגישה עתירה לבית המשפט.

   | לא רק שלא להפריד – גם למנוע זאת באקטיביות

בתחילה שלחה שדולת הנשים מכתב התראה לעיריית עפולה, אך משזו לא הגיבה, הגישו נשות השדולה עתירה לבית המשפט.

עיריית עפולה מסרה לבית המשפט כי היא אינה מתכוונת לקיים אירוע בהפרדה מגדרית והיא, או מי מטעמה, לא יפעלו כלל ליצירת הפרדה שכזו. אולם הדבר לא סיפק את שדולת הנשים וכך גם לא את בית המשפט.

בהחלטה קבע השופט כי על העירייה להתערב בנעשה באירוע ולגרום לכך שאיש לא יפעל ליצירת הפרדה. "אני מורה למאבטחי וסדרני המשיבות למנוע כל ניסיון שנועד לבצע הפרדה מגדרית, לסכל כל ניסיון להציב שלטים המורים על הפרדה כאמור או מחסומים או אמצעי כריזה וכיוצא בזה".

בעקבות החלטת בית המשפט, מארגני האירוע יקיימו התייעצות נוספת האם לבטל את האירוע או לבצע שינויים מסויימים.

עם פרסום החלטת בית המשפט, הודיע הזמן מוטי שטיינמץ, אחד מהזמרים החרדים העתידים להופיע באירוע, כי אינו מתכוון להופיע ללא הפרדה. "זה הזמן שלנו לקדש שם שמיים. בית המשפט לא יחליט לנו מה לעשות ואיך. אני בשום פנים ואופן לא מופיע בלי הפרדה ובלי מחיצה".

   | "בית המשפט מציב עצמו כנגד היהדות"

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר, כי "הפסיקה של השופט היא פסיקה מרושעת, שמתאימה לט' באב - יום החורבן, ותגרום להרבה מאד אנשים ובני נוער לא להשתתף באירוע. אני קורא לכל המשתתפים, שלא לפגוע האחד בשני, ומתוך רצון והסכמה כל אחד ישמור על מקומו הוא".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) אמר, כי "עצם העניין שנקבע דיון בנושא ביום תשעה באב, מעציב עד מאוד. במקום לאחד ולגרום לאהבת חינם, מוציאים דרך לפלג ולגרום לאיבה. מה אכפת שיש לשומרי המסורת אירוע בהפרדה המיועד למי שחפץ בכך. קורא לשופטים ללמוד מידידי ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ איך מאחדים בין כל הקהילות והעדות בעיר מבלי לפגוע באחר".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) אמר, כי "מדובר בפסק דין חמור ומקומם שמצטרף לשרשרת של פסיקות שהופכות את בית המשפט למי שמציב את עצמו נגד היהדות והציבור הדתי, ומבקש לכפות עליהם את ערכיו המעוותים ולהעביר אותם חינוך מחדש".

עוד הוסיף השר סמוטריץ' ואמר, כי "ביטול האירוע בעפולה הוא גזל כבשת הרש של הציבור הדתי בעיר, שמבקש להנות מעט מהמרחב הציבורי ותקציביו באופן שתואם את ערכיו ואת השקפת עולמו. ספרו לנו עוד על כפיה דתית".

"אני קורה לכלל המפלגות הדתיות להודיע כעת לראש הממשלה כי יתנו את כניסתם לממשלתו אחרי הבחירות בביצוע תיקוני החקיקה הנדרשים כדי לשים סוף לכפיה החילונית הזו ולאפשר לציבור הדתי לחיות על פי אמונתו", אמר סמוטריץ'.

עיתונות יהודית עצמאית זקוקה למימון כדי לפעול - הצטרף עכשיו להשמעת קול יהודי צח ברור >>

סגן שר האוצר יצחק כהן אמר, כי "השלב הבא של פסיקות בתי המשפט בישראל יהיה לבטל את עזרת הנשים בבתי הכנסת בישראל מה שהם לא יעיזו לעשות במסגדים. משום מה בתי המשפט בישראל מתוך בורות וחוסר ידיעה בסיסי במושגים ביהדות מרגישים חובה לקעקע כל דבר שבקדושה שקשור למורשת ישראל לפגוע בגסות ברגשותיהם של ציבור שומרי תורה ומצוות"

עוד הוסיף סגן השר ואמר, כי מדובר ב"עוד שלב בחוסר האמון של הציבור במערכת שגם כך נמצאת בנסיגה מתמשכת. אך סימלי הוא שהפסיקה יצאה היום שהוא יום צום ט׳ באב".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד