בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בכיר בתנועה האסלאמית על דברי בנט: "זהו הישג גדול מאוד"

בתנועה האסלאמית ובמועצת השורא מברכים ומהללים את ההישג חסר התקדים בו "פקיד ישראלי ציוני-דתי, מכיר בכך שזכות הפולחן היא רק למוסלמים וליהודים זכות לבקר בהר כתיירים בלבד".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אב תשפ"א - 12:24 20/07/2021
גודל: א א א
(צילום: קובי ריכטר/TPS)
(צילום: קובי ריכטר/TPS)

השייח' כמאל ריאן, מבכירי התנועה האסלאמית ורע"מ, הגיב אתמול על הבהרת לשכת ראש הממשלה כי ליהודים יש חופש ביקור בהר הבית ולא חופש פולחן כפי שהובן ביום תשעה באב, כך מפרסם ריאן בחשבונו. לדבריו מדובר בהישג עצום של מפלגת רע"מ מכיוון שזו הפעם הראשונה מאז ה"כיבוש" שנציג ישראלי מכיר שזכות הפולחן ב"אל אקצה" הוא למוסלמים בלבד, ההישג הזה הגיע רק בזכות רע"מ.

עוד כתב השייח' בחשבונו: "רק למוסלמים הזכות להתפלל במסגד אל אקצא, ואין ליהודים זכות להתפלל בו חוץ מלבקר. זהו הישג גדול מאוד: דתי, פוליטי, אידאולוגיה, היסטורי, ומעביר מחדש את האחריות למוסלמים כפי שהיה לפני עשרים שנה מבחינת הסטטוס קוו". 

השייח ריאן מתייחס לזהותו של בנט ומשמעותה: "זו הצהרה ראשונה ויחידה של פקיד ישראלי ציוני דתי משנת 1967, שמכיר בכך שזכות הפולחן היא רק למוסלמים וזכותם של יהודים לסגוד למקום, אך בעלייתם זכותם לבקר בהר כתיירים בלבד. לנו כמוסלמים זה לא אמור להפריע, על פי ראייתינו, אנחנו מאפשרים גם למי שאינם מוסלמים להיכנס למסגדים שלנו כתיירים, אבל לא כבעלי הזכות על המקום".

"ההישג הזה של הכרה, גם אם מחוץ לדלת, לא היה מסוגל על ידי מדינות, תנועות, גופים ועמים, וב"ה, התנועה האיסלאמית שלנו והרשימה הערבית שלה, הוציאו אותה ממלתעות הלוויתן באופק", זוקף ריאן את הישג הגדול למפלגת רע"מ שהפעילה לחצים על בנט וממשלתו.

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

בסיום דבריו פונה השייח' למפלגת הרשימה המשותפת "ובשמיעה של כל המתנגדים וחבריהם שלא שמענו מאתמול, אין הגיון או שכחה. זה כמו שהם שמחים כש'אל אקצא' נעלבת. לתקוף את מנצור והתנועה האיסלאמית ולשתוק כשאנחנו משיגים הישג היסטורי, דתי ופוליטי מתוקשר לפעולות הדתיות והפטריוטיות שלנו".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

חבר כנסת לשעבר אברהים צרצור וחבר מועצת השורא כתב גם הוא בחשבונו: "התנועה האיסלאמית והתנועה הערבית המאוחדת (רע"מ) לא יעשו קיצוץ לקואליציה הממשלתית. הם יתעקשן לעמוד בכל אות ונקודה בהסכם, וידחו כל הפרה של זכויות אוהדינו הערבים ועמנו ה'פלסטיני'. 

הקואליציה במלואה מבינה שהאיום של התנועה האסלאמית הוא אמיתי ולא היפותטי, וצריך לשלם עבור כל תמיכה בקואליציה. הקואליציה מבינה זאת היטב, האם גם אחרים מבינים את זה?!!..", דברי צרצור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד