בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות ההשתלטות: צעדת ענק להר הבית

מטה ארגוני המקדש ערך אסיפת חירום בעקבות השתלטות הוואקף על מתחם שער הרחמים בה הודיעו על צעדת המונים להר הבית

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז אדר תשע"ט - 14:14 04/03/2019
גודל: א א א
הר הבית. ארכיון
 (מתי עמר TPS)
הר הבית. ארכיון (מתי עמר TPS)

 

אמש (א') ערכו במטה ארגוני המקדש אסיפת חירום בעקבות השתלטות הוואקף על מתחם שער הרחמים בהר הבית בשבועות האחרונים. באסיפה דנו הפעילים בדרכים לפעולה נגד ההשתלטות הערבית.

בדף הפייסבוק של מטה ארגוני המקדש נכתבו מסקנות האסיפה כאשר בין היתר נכתב שם כי "האסיפה קוראת לקיים עלייה המונית להר הבית, לחיזוק האחיזה היהודית במקום הקדוש, ביום חמישי, ז' אדר ב'".

"עם הפרת הסטטוס קוו בהר הבית, דורשים במטה ארגוני המקדש להוציא לפועל את הדרישה הוותיקה של גדולי הרבנים בראשות הרב מרדכי אליהו, להקים בית כנסת בהר הבית, בשער הרחמים".

דרישה נוספת הייתה על קיום עצרם מחאה בדרישה להוצאת הוואקף מההר.

"האסיפה מחליטה לקיים עצרת מחאה על ההשתלטות האיסלמית על עוד מתחם בהר הבית, בדרישה וקריאה להוצאת הוואקף אל מחוץ לחוק וסילוקו מהר הבית. העצרת תתקיים ביום חמישי, תצא מכיכר ספרא אל שער הרחמים. ביום כ"א אדר ב'".

משתתפי כינוס החירום בירכו את נציגי הציבור שהשמיעו את קולם נגד ההשתלטות האיסלמית על הר הבית וקראו למפלגות השונות לדרוש את התרת תפילת יהודים בהר הבית כתנאי סף לכל הצטרפות קואליציונית.

יחד עם הברכות לשר גלעד ארדן על קדנציה רווייה בהתקדמות יהודית בהר הבית, קראו המשתתפים לשוחרי הר הבית בכנסת שלא להניח למשרד לביטחון הפנים לחזור לידיים עויינות, בהיותו המשרד המשפיע ביותר על התנהלות המדינה בהר הבית".

עוד כתבו בפייסבוק כי "הכינוס קורא לשרי הדתות והמשפטים להתקין סוף סוף את התקנות הנדרשות להגדרת הר הבית בחוק כמקום הקדוש ביותר לעם היהודי, ולהסדיר את התקנות הנדרשות לתפילת יהודים בהר הבית".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד