בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות פניית הקול היהודי: מרכז מיסיון נסגר בירושלים

כך הונו מסיונרים בעל עסק ופתחו איתו בשותפות מרכז תרבות "ללא אג'נדה" כאשר מטרתם היא ליצור קשרים ולבצע מיסיון. באירועים במקום השתתפו גם יהודים דתיים

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • א' שבט תשפ"ב - 18:34 03/01/2022
גודל: א א א
"המיסיונרים מנסים להתקבע בירושלים" (צילום: קובי ריכטר /TPS)
"המיסיונרים מנסים להתקבע בירושלים" (צילום: קובי ריכטר /TPS)

מרכז מיסיונרי שפעל בירושלים במסווה של מרכז תרבות נסגר בימים אלו בעקבות פניית הקול היהודי.

המרכז נפתח בשותפות של בעל עסק ירושלמי שלא היה מודע לכוונות המסיונרים, ופעיל מיסיון מקרב "היהודים המשיחיים" - תנועה שהוגדרה מספר פעמים בבתי המשפט ככת. בדיקת הקול היהודי העלתה כי מדובר בפעיל בכיר שפועל בשנה האחרונה לביסוס פעילות הכת בירושלים. בעבר שימש הפעיל ככומר בכנסייה ביפו ובתפקיד ניהולי בכיר בקרב היהודים המשיחיים.

במרכז, שבפרסומיו נכתב כי הוא פועל "ללא אג'נדה" ומתוך רוח ליברלית, התרחשו בחודשים האחרונים פעולות תרבות שונות, חוגים, שיעורים והרצאות ובהם גם של מרצים דתיים שכלל לא היו מודעים לכוונות הפעיל המסיונרי שניהל בפועל את המתחם. 

רק סרטון שהעלה הפעיל לדף הפייסבוק של הכת, ובו תיאר כי המרכז נפתח למטרות מיסיון ומכספי חברי הכת, שינה את התמונה. בסרטון מסביר הפעיל כי מטרת הפעילות היא ליצור קשרים עם יהודים המגיעים למקום ו"לבשר" להם אודות הנצרות. בפרסום נוסף הוצג צוות היהודים המשיחיים בירושלים עומל על הכנת אירוע שלתושבי האזור הוצג כיריד תמים. בעל העסק שהיה שותף לפתיחת המקום ולפרסומו כלל לא היה מודע לכוונות אלו ואמר לקול היהודי כי כוונתו היתה לפתוח מרכז שיתן מענה לצרכי תרבות של תושבי האזור.

רק לאחר פניה מהקול היהודי לבקשת תגובה על הפרסומים של היהודים המשיחיים, נחשף בעל העסק למידע. בתוך יום הודיע בעל העסק על עזיבת המסיונרים את המקום והפוסטים בדף הפייסבוק של היהודים המשיחיים נמחקו. בעקבות זאת החלטנו שלא לפרסם את פרטי העסק בכדי למנוע פגיעה בבעליו.

הרב בנימין וולקן, מנהל האגף למאבק במיסיון ובכתות בארגון "אור לאחים" ששוחח אף הוא עם בעל העסק והסביר לו את כוונות המסיונרים מסר לקול היהודי כי "המיסיונרים המציגים מצג שנחזה להיות תמים, פתחו מרכז אירוח שהעניק מזון ופינות מנוחה ועבודה. אנשים חשבו שבאו להיטיב עמם ולא העלו על דעתם כי מדובר בעומק הרוע הגרוע מכל. במקום האירוח פעלה רשת מיסיונרים שהחלו לנסות לקשור שיחה עם האורחים התמימים, שלא ידעו שפורסים רשת לרגליהם".

סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג מסר לקול היהודי בתגובה: "את הארגון המיסיונרי "יהודים למען ישו" צריך להוקיע מכל וכל. הופתעתי מכך שמינהל קהילתי בעיר קיים אירועים בתחומי מבנה של המיסיונרים ואני שמח שמיד כשפניתי לפעילים נגד המיסיון, החלה התנהלות שבסופה המיסיונרים מוצאים עצמם ברחוב. אין בכוונתי לאפשר לאף גוף עירוני או שנתמך על ידי העירייה לקיים שיתוף פעולה עם המיסיונרים שמנסים לטמא את נפשות הירושלמים".

יד לאחים חשף משרד חדש למסיונרים בירושלים

בתוך כך, בערוץ 14 דווח ביום חמישי כי ארגון 'יד לאחים' חשף את משרדם החדש של היהודים המשיחיים בירושלים.

המשרד, לפי הפרסום, מושכר לחברי הכת מהקרן לירושלים. ביד לאחים קראו לקרן לחדול מהשכרת המבנה לחברי הכת הידועים בפעילותם המסיונרית. 

חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג אומר בהקשר זה כי "בעניין קרן ירושלים שמאפשרת למיסיונרים לפעול מתוך אחד מנכסיה, בכוונתי לפעול בכל האמצעים שלרשותי ולהביא לביטול חוזה השכירות עם קרן ירושלים, לא מתקבל על דעתי שקרן שמגייסת סכומי עתק מיהודים בתפוצות, תתן דריסת רגל בנכס שלה, למי שמנסים לפגוע בעם היהודי".

בארגון המסיונרי עובדים בתקופה האחרונה באופן אקטיבי על ביסוס פעולותיהם בירושלים. כעת נסגר מרכז "התרבות", אולם המשרד עודינו פעיל.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 56 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד