בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בצל הפרעות: סדנה ביריחו לחברי עיריות ערבים מהערים המעורבות

חברי המועצה ערבים ערכו סדנה בת שלושה ימים בשטחי הרשות הפלסטינית על "האתגרים בערים המעורבות". תושב לוד: "אותם חברי מועצה הם סכנה לשלום מדינת ישראל"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ד' חשון תשפ"ב - 14:42 10/10/2021
גודל: א א א
חברי מועצה ערבים הלכו ללמוד ביריחו על האתגרים של הערים המעורבות - פרעות תשפ"א (צילום: דוברות המשטרה)
חברי מועצה ערבים הלכו ללמוד ביריחו על האתגרים של הערים המעורבות - פרעות תשפ"א (צילום: דוברות המשטרה)

בצל פרעות תשפ"א: "המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי", ארגון נתמך הקרן לישראל חדשה, ערך ביריחו סדנה לחברי עיריות ערבים בערים המעורבות.

מפוסט שפרסם המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי עולה כי המשתתפים שמעו הרצאות של אנשי העמותה ועסקו באתגרים של הערים המעורבות. לא ברור האם בנוסף לכך השתתפו גורמים נוספים מהרשות הפלסטינית בסדנה או במפגשים לא פורמליים עם חברי המועצה הערבים הישראלים.

המיקום החריג של הסדנה, בשטחי הרשות הפלסטינית ביריחו, עורר תגובות מצד פעילים יהודים בערים המעורבות. יש לציין כי על פניו נראה שחברי המועצות נכנסו לשטח A האסור בכניסת אזרחי ישראל בצו אלוף.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מאיר ליוש, פעיל ותושב לוד מסר לקול היהודי: "לא מפתיע שאותם חברי מועצה, שביקשו מתושבי לוד "להכיל" את הפרעות האלימות נגדם בטענה ש"70 שנה אנחנו עם נכבש" - הולכים ועוברים סדנאות ביריחו ברשות הפלסטינית. הטרור מנסה לשלוח זרועות לתוך מדינת ישראל וזו הדרך שלו לפגוע ולהתסיס במרכזה. אותם חברי מועצה הם סכנה לשלום מדינת ישראל, טוב יעשו רשויות החוק אם יפעלו לעצור את ההסתה שלהם".

בין המשתתפים בסדנה: רג'א זעאתרה מחיפה, הידוע בעמדותיו הרדיקליות. בזמן מבצע שומר החומות הוא אף עוכב לזמן קצר בידי המשטרה ואז שוחרר. בעבר נטען כי זעאתרה הביע תמיכה בחיזבאללה, בטרור ובחרם על ישראל, ושר הפנים אריה דרעי אף שקל להתערב על מנת לסכל את מינויו.

בסדנה ביריחו השתתפו גם חברי מועצת העיר לוד אקרם אסקאלה, איש התנועה האסלאמית המוביל גם בימים אלו פעולות אסלאמיות בלוד, ופידה שחאדה מלוד, שבמהלך מבצע שומר החומות טען ראש העיר לוד יאיר רביבו כי היא מלבה את המהומות ואף איים שיעביר את שמה לשב"כ. חבר מועצה נוסף הוא מינו אבו לבן מרמלה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד