בע"ה כ"א אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
חשיפת הקול היהודי:

גיסתו של יאיר לפיד והקשר ליהודים המשיחיים

לפיד הצהיר כי הוא חלק משושלת של ישו והתנגד בניגוד לעמדת אביו לחוק המסיון. כעת אנו חושפים כי גיסו וגיסתו היו חברים בקהילת "יהודים משיחיים"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ה' כסלו תשפ"ב - 18:25 09/11/2021
גודל: א א א
יאיר לפיד (קובי ריכטר  tps)
יאיר לפיד (קובי ריכטר tps)

האם יו"ר 'יש עתיד' שר החוץ יאיר לפיד מושפע בעמדותיו מגיסתו וגיסו שהיו לכל הפחות בעבר חברים בקהילה של "יהודים משיחיים"?

"בשושלת שלי נמצאים משה רבנו, ישו והרמב"ם", כך אומר יאיר לפיד בסרטון שהפיץ בימים האחרונים העיתונאי ינון מגל. הדבר עורר זעם ציבורי, אולם כעת אנו חושפים כי לא מדובר בקשר היחיד לנצרות במשפחת לפיד.

בימים האחרונים סערו הרשתות סביב מינויה של גיסתו של יאיר לפיד, אילאיל קרן שמשמשת בשנים האחרונות כיו"ר מטה הנשים של "יש עתיד", לחברת דריקטוריון קק"ל, תפקיד בעל השפעה רבה על הנעשה באדמות קק"ל, קשרים עם יהדות התפוצות ועוד. רבים מימין ומשמאל ביקרו את לפיד על מינוי המקורבת, והזכירו כי הוא עצמו תקף בחריפות מינויי קרובים דומים.

בעקבות הסערה הודיע היום (ג') יאיר לפיד על כך שהגיסה פרשה מהתפקיד.

אמש פנינו בקול היהודי לדוברות מפלגת יש עתיד בנוגע לפרטים שעלו מתחקיר הקול היהודי לפיהם הגיסה ובעלה היו לכל הפחות בעבר, פעילים בקהילה של כת "היהודים המשיחיים". הבעל, נוצרי מקנדה, אף היה "מוביל התפילה" בכת. מי שהעביר לנו את הפרטים שהובילו לתחקיר היה ארגון "אור לאחים" הפועל כנגד המיסיון הנוצרי בישראל.

אלא שבמקום לקבל תגובה הופנינו לפוסט שפרסם לפיד על פרישת גיסתו בשל הביקורת הציבורית וסירבו לספק תגובה בטענה שמדובר בעניין אישי. גם פנייה שלנו בעבר לגיסה עצמה לא נענתה. האם הפניה בנושא זה היתה הקש שבר את גב הגמל? שאלה מצוינת, אולם כך או כך העניין הציבורי שבקשריה של הגיסה לקהילת "היהודים המשיחיים", אותה כינה כבר שופט בג"ץ מנחם אלון כ"כת", בעלת חשיבות ציבורית גם מעבר לאמירתו של לפיד על כך שהינו משושלת של ישו.

לפני כ-6 שנים התנגד לפיד לחוק המסיון, חוק שמבקש לאסור פעילות להמרת דת בישראל באופן גורף. כיום אוסר החוק שידול קטינים להמרת דת או המרת דת בתמורה לטובות הנאה.

ההתנגדות של לפיד לחוק היתה מפתיעה, שכן אביו טומי, מי שהקים את מפלגת שינוי, הביע תמיכה בחוק. לפיד התריס אז מול ח"כ משה גפני מ"יהדות התורה" כי הוא "המוציא לפועל של צוואתו" של אביו וכי "המנוח שינה את דעתו".

אמירה זו עוררה תרעומת אצל הח"כים החרדיים, אולם כעת החשיפה שלנו בקול היהודי מאירה את האירוע באור אחר. החוק, במידה והיה עובר, היה עשוי להביא לסגירת אותה קהילה משיחית בה היו חברים גיסו וגיסתו של לפיד ולאיסור על פעילות כת "היהודים המשיחיים" בישראל.

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 60 מהשבוע האחרון