בע"ה ו' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גם היום גל נוסף של הצתות על ידי ערבים - המשטרה משתיקה

המשטרה, שהתעקשה לאורך כל הימים האחרונים לטשטש את העובדות, ולנסות להסתיר את הסוד הגלוי כי מדובר בגל טרור מסוג חדש - על ידי ערביי ישראל.

  • כ"ח כסלו תשע"א - 19:54 05/12/2010
גודל: א א א

\
r\n[caption id="attachment_1303" align="alignleft" width="100%" caption="אש בכרמל"]
גל נוסף של דליקות הוצתו היום (ראשון) על ידי ערבים בעלי אזרחות ישראלית, בעיקר בצפון הארץ. מאתמול בצהרים ועד שעות אחר הצהרים של היום, היו למעלה משלושים וחמישה מוקדי אש - רובם סמוך ליישובים ערביים בהם באקה אל גרבייה, טורעאן, סכנין ועוד.

גם במהלך סוף השבוע דווח על עשרות מוקדי הצתה ברחבי הארץ על ידי ערבים אזרחי ישראל.סמוך לכפר וואלג'ה בצפון ירושלים עצרו כוחות הביטחון שלושה ערבים, אחד מהם אזרח ישראלי - כאשר ניסו להצית את הוואדי העולה לכיוון שכונת גילה.

סמוך לצור שלום בה פרצה שריפה, נמצאו זוג אופניים נטושים ופיאה נוכרית. לאורך השבת היו התפרעויות של ערבים בשכונות עיסאוויה ובית חנינא. מתפרעים נוספים ניסו להצית אש סמוך לצור הדסה, כך נמסר ממרכז המידע של המשטרה, שהתעקשה לאורך כל הימים האחרונים לטשטש את העובדות, ולנסות להסתיר את הסוד הגלוי כי מדובר בגל טרור מסוג חדש - על ידי ערביי ישראל.

במהלך היום (ראשון) פירסם דובר צה"ל סרטון בו נראים שני חשודים בניסיון הצתה מחודשת של קרן הכרמל (המוחראקה). החשודים נמלטו ברכבם ונעצרו בידי המשטרה שאיתרה את מקומם בעזרת מזל"ט של צה"ל.

בסופו של היום הרביעי לשריפה בכרמל, הושגה שליטה על האש, למעט מספר מוקדים קטנים של עשן. כוחות הבטחון וההצלה נותרים בכוננות מחדש שהאש תתחדש. תושבי היישובים שהפגעו מהשריפה חוזרים אט אט לבתיהם ולהליך הארוך והקשה של שיקום חייהם. כעת נותר לחשוף באופן ברור את העובדה כי מדובר במתקפת הטרור הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד