בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דניאלה וייס הורשעה בהפרעה לשוטר במהלך הגירוש מ'בית השלום'

דניאלה וייס, מראשי תנועת נחלה וראש מועצת קדומים לשעבר הורשעה הבוקר בבית משפט השלום בירושלים בעבירה של הפרעה לשוטר. "מאוד מאכזב שיש פסק דין עם כל כך הרבה עיוותים", אומרת וייס לקול היהודי.

  • ו' שבט תשע"ג - 00:12 17/01/2013
גודל: א א א
דניאלה וייס, מראשי תנועת נחלה וראש מועצת קדומים לשעבר הורשעה הבוקר בבית משפט השלום בירושלים בעבירה של הפרעה לשוטר.  "מאוד מאכזב שיש פסק דין עם כל כך הרבה עיוותים", אומרת וייס לקול היהודי. 
האירוע התרחש במהלך פינוי בית השלום בחברון. על פי כתב האישום וייס סירבה להתלוות לבלשי ימ"ר ש"י שביקשו לעכב אותה לצורך מסירת צו הרחקה מנהלי מאיזור יהודה שהוציא נגדה אלוף פיקוד המרכז דאז גדי שמני.
הבלשים אסף שלמה, אבירם ברמלי, אילן בן סימון ואבי דשקוטאי הגיעו לבית השלום בפיקודו של יוסי ניזרי, שהיה בזמנו קצין בילוש בימ"ר ש"י , על מנת להביא לוייס צו הרחקה מנהלי מאיזור יהודה, וזאת בעקבות העימותים הקשים שפרצו באיזור.
[caption id="attachment_42682" align="aligncenter" width="419" caption="הורשעה על הפרעה לשוטר בבית השלום (דוד וילדר)"]
לטענת השוטרים הם חבשו כובעי זיהוי, נכנסו יחד עם שוטרי יס"מ נוספים לתוך בית השלום ודרשו מוייס להתלוות עימם. לדבריהם וייס סירבה והתיישבה על הקרקע והם סחבו אותה מהבית. וייס נלקחה לתחנת עציון שם הוצג בפניה צו ההרחקה המנהלי והיא נחקרה בחשד להפרעה לשוטר.
במשפט עצמו היא העידה כי השוטרים לא חבשו כובעי זיהוי ומשכו אותה בכח מהבית אל ניידת משטרה ללא שסיפקו הסבר למעשה.
לאחר שמיעת עדויות השוטרים ותושבים שהיו בבית, החליטה השופטת חגית מאק קלמנוביץ להרשיע את וייס בעבירה של הפרעה לשוטר. גזר הדין בעניינה ינתן בעוד מספר חודשים.
בשיחה עם הקול היהודי הגיבה וייס על גזר הדין. "מאוד מאכזב שיש פסק דין עם כל כך הרבה עיוותים", אומרת וייס למודת הנסיון משנים ארוכות של מאבקים על הקמת ישובים בארץ ישראל. "נאמר בהסברים שהוציאו אותי בכח מבית השלום כדי לתת לי צו, והם בעצמם אומרים שהמציאות היתה שלא ידעתי על צו עד אז".
"באו אנשים בלי חזות של שוטרים ואמרו לי לצאת, וזה בית שאנחנו רכשנו. הוא שלנו. הרי היום כולם כבר יודעים את זה, ואפילו אהוד ברק, שכלל אינו חביב ליהודה ושומרון, אישר את הכניסה לבית. רק בגלל צו על תנאי של המוכרים הערבים שממשיכים להתעמר ברוכשים היהודי, לא חזרו היהודים לבית עצמו".
"אחרי כל הדברים האלו מוצאת השופטת לנכון להרשיע?", תמהה וייס. "זה דבר תמוה, ומי שאשמים בו אלו מחלקת התביעות של המשטרה ונועם תיבון שהיה מפקד אוגדת איו"ש בזמן הפינוי. תיבון נתן עדות מאוד לא אוהדת כלפי כשבפועל אני הייתי המבוגר האחראי שם ויחד עם נוספים ניסינו להרגיע את הרוחות".
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד