בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרעי בכינוס במגזר הערבי: נסכים לויתורים כואבים

בכינוס גדול שערכה ש"ס במגזר הערבי אמש, בו נכחו קרוב ל-1000 איש, שבו והבטיחו אלי ישי וארי דרעי את תמיכתם וסיועם לציבור הערבי. דרעי אמר לערבים כי תמך ב"הסכם שלום" בעבר (אוסלו), ויעשה זאת שוב בעתיד גם במחיר ויתורים כואבים

  • אלישוב הר שלום
  • כ"א טבת תשע"ג - 19:08 03/01/2013
גודל: א א א

בכינוס גדול שערכה ש"ס במגזר הערבי אמש, בו נכחו קרוב ל-1000 איש, שבו והבטיחו אלי ישי וארי דרעי את תמיכתם וסיועם לציבור הערבי. דרעי אמר לערבים כי תמך ב"הסכם שלום" בעבר (אוסלו), ויעשה זאת שוב בעתיד גם במחיר ויתורים כואבים

\
r\n[caption id="attachment_53646" align="aligncenter" width="448" caption="אלי ישי בכנס אתמול באבו סנאן (לדעת)"]

הדהרה של ש"ס לעבר הקול הערבי נמשכת.

אתמול (רביעי) הגיעו אלי ישי ואריה דרעי לכנס בחירות של בני מיעוטים שהתקיים בכפר אבו סנאן שבגליל המערבי.

בכנס, בו נכחו כאלף איש בניהם ערבים, צ'רקסים, בדואים ודרוזים מכל רחבי הארץ, הודגשה שוב ושוב החשיבות בחיזוקה של מפלגת ש"ס בקרב אוכלוסיית בני המיעוטים.

בכינוס סיפר אלי ישי על מגעים עם המגזר הערבי שהחלו כבר לפני למעלה מעשרים שנה, אז פנה אליו אחד הש'ייחים הערבים בבקשה להקים מטה ש"ס במגזר. ישי סיפר שסרב לפניה מכיוון שלא רצה להטריח את השייח, תוך הבטחה שידאג לצרכיהם מאחר וזו מחויבות הלכתית המחייבת את כל העם היהודי, כך צוטט ישי באתר וואלה.  ישי סיפר כי השייח התעקש והמטה הוקם מתוך מחשבה שככל שיהיו לש"ס יותר קולות, כך יוכלו לסייע למגזר. ישי אמר הבטיח כי אם תעבור ש"ס את 15 המנדטים, תוכל לחזור למשרדים בה כיהנה בעבר ולעזור עוד לבני המיעוטים. "אינשאללה נצליח ונתחזק ונמשיך לעזור לכם אחרי הבחירות", צוטט ישי.

\
r\n[caption id="attachment_53649" align="aligncenter" width="448" caption="הכנס אתמול באבו סנאן (לדעת)"]

סעיד מעודי, יועץ שר הפנים לבני המיעוטים הסביר בכנס, כי רוב החוקים שש"ס מעבירה בכנסת מסייעים לבני המיעוטים, בנושא הקצבאות, מענקי האיזון וחוקים נוספים. מעודי טען שמאחר שמנהיגי ש"ס הגיעו מתוך השכבות החלשות הם יותר קשובים ומבינים למצבם.

רבים בקהל שנכחו בכנס הביעו תסכול מהפלגות הערביות. עלי טאעק מכפר מהכפר מנדא צוטט באתר וואלה.  "בכל הכפרים יש מטות לש"ס ואנחנו לא נשכח איך אריה דרעי עזר לנו בשנים שהוא היה בכנסת ובממשלה. אותנו לא מעניינות המפלגות הערביות, הנציגים שלהם מגיעים לפני הבחירות ואחר כך לא רואים אותם יותר".

דרעי משיב אהבה

"אנחנו צריכים עזרה בפועל והמפלגות הערביות הן לא חלק ממרכזי מהשלטון והם לא יכולים באמת לעזור לנו בתשתיות ובכל הצרכים שיש למגזר. אני אוהב את הפלסטינים ואני רוצה שיהיה שלום ושתי מדינות לשני העמים אבל מה שחשוב לנו ביותר זה שיהיה לנו בכפר מה שצריך ולזה יכולה לדאוג ש"ס ואריה דרעי".

גם מעודי וגם עלי הביעו תקווה ורצון לסייע לש"ס בכל מה שיתאפשר להם. "הוא אדם נדיר ואני אעשה הכל כדי שהם יקבלו כמה שיותר קולות" אמר עלי ביחס לאריה דרעי. אני מתכוון להיות במקום הראשון במגזר הערבי שיש בו הכי הרבה קולות לש"ס, חוץ מהמגזר הדרוזי שהמפלגות הערביות לא מעניינות אותם. בבחירות האחרונות היה לש"ס 7,000 קולות ועכשיו יהיה להם מעל 15,000 אלף קולות".

\
r\n[caption id="attachment_53651" align="aligncenter" width="448" caption="דרעי וישיש במהלך הכנס (לדעת)"]

בדברים שנשא דרעי אמר כי האינטרס המשותף לתנועתו ולמגזר הערבי הוא החשש והדאגה לשכבות החלשות. "הבחירות הוקדמו כי רצו לקצץ 12 מיליארד שקלים ועל מי זה ייפול אם לא על השכבות החלשות?" דרעי טען כי מי יהיה ראש הממשלה זה ברור, והשאלה העומדת היא מי יהיו בכנסת. "אחרי הקיצוץ מי שיש לו כסף יוכל לקנות חינוך, בריאות ושירותים נוספים בכסף הקיצוץ ייפגע בשכבות החלשות. אם יהיה קיצוץ במשרד הפנים זה לא ייפגע בתל אביב כי הם לא מקבלים מענקי איזון, זה יפגע פה. עם ש"ס חזקה בממשלה אנחנו נדאג לכם. תנו לנו את הכוח כל קול חשוב כדי שנגדל ונמשיך לעזור לכם".

 מצאו שפה משותפת – יתמכו בגירוש יהודים

 אולם מסתבר כי שיתוף הפעולה בין ש"ס לערבים לא מסתכם במישור הכלכלי, והצדדים מצאו שפה משותפת גם בנוגע למצב המדיני.

"אנחנו ניתן גב לכל ממשלה שתלך להסכם של שלום", אמר דרעי בכינוס וצוטט באתר 'מחלקה ראשונה'. "אנחנו נהיה מוכנים ללכת. עשינו את זה בעבר (בהסכמי אוסלו) נהיה מוכנים, אבל בתנאי שיש צד שני להסכם".

דרעי לא נמנע מלדבר בפירוש גם על גירוש יהודים מביתם במסגרת הסכם אפשרי. "אנחנו בהסכם מוכנים ללכת לצעדים כואבים בתנאי שאנחנו יודעים שאנחנו להסכם שהוא תופס, להסכם שהוא חזק".

תגובות (24) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד