בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הבחורה שנהרגה והובילה להקמת מערכת התחקירים של הקול היהודי

מערכת תחקירים עצמאית, שמשפיעה ויוצרת מציאות החלה לפעול. רווחה, בטחון, התבוללות, מחבלים בכלא, התיישבות ועוד. אלו רק חלק מהנושאים בהם עוסקת מערכת התחקרים המשפיעה של הקול היהודי

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ז אב תשפ"א - 22:05 05/08/2021
גודל: א א א

בשבוע האחרון ציינו 4 שנים לאירוע הטראגי שהוביל אותנו להקים מערכת תחקירים חזקה ובועטת באתר הקול היהודי.

זה היה ביום חמישי. פרסמנו כתבה על מקרי רצח של נשים יהודיות בידי בני זוגן הערבים. מיכל חלימי הי"ד ותהילה נגר הי"ד, ומקרה נוסף שלא פורסם כמעט, על יהודיה שנדקרה ביום השואה בידי בן הזוג הערבי.

בשיחה שגרתית של בקשת תגובה לכתבה מיו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין שעוסק בנושא ההתבוללות והניצול של בנות יהודיות, הוא אמר לי את המשפט הבא: "אם אנחנו כבר מדברים, יש לנו תלונות על מקום שנראה שבא חלילה תהיה ההרוגה הבאה".

בנצי סיפר לי על שווארמה בתחנה המרכזית בירושלים שמגיעות הרבה תלונות על מה שמתרחש בה בין העובדים הערבים לבנות יהודיות. היו שם טענות קשות.

במקום להתלונן על המצב - בואו לייצר שינוי!

אלו ימי הקמפיין להגדלת מערכת התחקירים המשפיעה של הקול היהודי,
הצטרפו עכשיו וקחו חלק!

נכנסתי לבדוק קצת מה קורה בחשבונות הפייסבוק של שתי בחורות יהודיות שבנצי הזכיר, וביום שני ישבנו לישיבת מערכת וניסינו לחשוב איך להתמודד עם כזה סיפור. הרי צריך ראיות ולנו אין מערכת גדולה שיכולה לעשות את העבודה המורכבת הזו.

שעה אחרי הישיבה שהסתיימה ללא תוצאות קיבלתי טלפון ובו הודיעו לי שתהילה אלבז, אחת הבחורות שעליהן בנצי התריע, נהרגה בתאונה בדרך לאילת. תהילה נסעה עם חברה יהודיה נוספת ועם צעיר ערבי. השילוב של נהיגה פרועה, סמים ואלכוהול הוביל ככל הנראה להתהפכות. תהילה נהרגה, הצעירה הנוספת נפצעה בינוני ונהג הרכב הערבי נפצע אנוש.

אגרוף חזק בבטן – מהשבעה לתחקיר

חטפנו אגרוף חזק בבטן. הכתובת על הקיר ואשכרה תהילה נהרגה. לא יכולנו לשבת בשקט.

הגעתי לשבעה של תהילה ומשם יצאנו לתחקיר עומק בשעות לא שעות וללא משאבים. אולם התחקיר הצליח להביא את ההוכחות הדרושות על מה שהתרחש בשווארמה, בה מתברר שתהילה ישנה בתקופה שקודם מותה. בתחקיר עלו טענות קשור על פגיעה בבנות יהודיות במרחב השווארמה, טענות שכולן מגובות בהקלטות, עדויות, מסמכים ותיעודים, שאת חלקם נמנענו מלפרסם בכדי לשמור על כבודן של בנות ישראל.

התחקיר הנרחב שפרסמנו הוביל להרבה תוצאות בשטח, אך גם לאיום בתביעה מצד השווארמה, איום שנשאר ללא מימוש לאחר שהבינו כי ביצענו עבודה מקצועית ומדויקת ומאחורי התחקיר עומדות ראיות חזקות שיעמדו במבחן בית המשפט ובטח במבחן הציבור.

ההצלחה מחד וההבנה שישנן סיפורים קשים ביותר של מצבי סיכון חמורים עד כדי מוות מאידך, הובילה אותנו להיכנס יותר ויותר לעולם התחקירים ועד להקמת מערכת התחקירים של הקול היהודי מספר חודשים לאחר מכן.

התחקירים יוצרים שינוי: רווחה, התבוללות, התיישבות ועוד

מאז ברוך ה' התחקירים שלנו בקול היהודי יוצרים שינוי ומשפיעים על הנעשה השטח. החשיפות על טרור המים של המחבלים בכלא ועל חגיגות המחבלים הובילו להפסקת בזבוז המים המטורף בכלא שעלה מיליוני שקלים בשנה, ואיתור סרטונים ותמונות שצילמו המחבלים בפלאפונים מוברחים הביא לענישה והכנסת עשרות מחבלים לצינוק.

תחקיר "מעורבבים" שבו חשפנו לאחר מספר חודשים של עבודה מורכבת קבוצות ניצול והתבוללות של ערבים ויהודיות ברשת, הביא למעצרים ולסגירת כמה מהקבוצות, מלבד התודעה הציבורית לנושא שמושתק בידי תרבות הפוליטקלי קורקט.

לאחר מותו של אהוביה סנדק מניגוח משטרתי, חשפנו בתחקיר מעמיק את העובדה שלא מדובר במקרה יחיד אלא במה שנראה כמדיניות של ימ"ר ש"י כנגד הצעירים בהתיישבות.

פעם אחר פעם חשפנו אירועי טרור מושתקים וניהלנו מאבקים מול דובר צה"ל ודוברות המשטרה על אירועים שטויחו והתעקשנו לחשוף ולפרסם למרות הכפשות ואיומים.

בסיפור כמעט דמיוני ותחקיר מורכב ורגיש הבאנו ראיות לכך שמנהלת הוסטל לנערות בסיכון הכניסה צעירים בדואים לפגוש את הבנות למרות שידעה כי הם מנצלים את הקטינות היהודיות שנלקחו מבתיהן בידי רשויות הרווחה. קטינה בת 13 שברחה מההוסטל נאנסה באכזריות בידי שלושה בדואים. חשפנו את שרשרת המחדלים בפרשה ובעקבות כך נפתחה בדיקת עומק וחקירת משטרה נגד ההוסטל, המנהלת עזבה את תפקידה והפרשה עוררה הדים בעולם הרווחה.

גם כלי התקשורת הכלליים לא יכלו להישאר אדישים לחשיפות שחלקן פורסמו בישראל היום, רשת ב', עיתון בשבע ואתרים נוספים. ואת תחקיר השווארמה שלא צלח את תרבות הPC פרסם בדף הפייסבוק שלו "הצל" וזכה לתפוצה רחבה.

קוראים יקרים, עלינו להבין שהכח כיום בידיים שלנו.

תקשורת עצמאית יהודית וערכית יכולה להתקיים רק בתמיכה של הציבור. אם זה בהפצת התכנים שאנו חושפים, אם בדיווח על אירועים שונים, וכמובן בתמיכה כלכלית ושותפות שלכם איתנו בכדי שנוכל להמשיך במלאכה שכמעט אף אחד אינו עושה.

למרות המצב הקשה, אין לנו ברירה אחרת ואין לנו ארץ אחרת. יחד אתכם נחשוף את העוולות, נציף את הסיפורים, ויחד לבסוף אנחנו ננצח בעזרת ה'.
הצטרפו עכשיו לתמיכה במערכת תחקירים שמשנה מציאות >>

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד