בע"ה י"ט חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תחקיר בלעדי: מדיניות הדריסות של ימ"ר ש"י

בדיקת הקול היהודי העלתה שלושה מקרים בהם בלשי הימ"ר פגעו בכלי רכב. רק בשבוע שעבר כמעט והתנגשו חזיתית בתושב השומרון קצין בילוש שנכח בזירת הרצח של אהוביה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט' טבת תשפ"א - 07:06 24/12/2020
גודל: א א א

בדיקת הקול היהודי העלתה כי המרדף הפרוע של בלשי ימ"ר ש"י אחרי הרכב בו נסע אהוביה סנדק הי"ד, אינו אירוע בודד.

בלא פחות משלושה מקרים שאימתנו, פגעו בלשים מימ"ר ש"י בכלי רכב, בשניים מהמקרים בקטנועים. במקרה נוסף בשבוע שעבר כמעט והתנגשו בלשים ברכב בישוב יצהר לאחר שסטו לתוך הנתיב שלו.

העדות הראשונה היא מלפני כשנתיים וחצי. נער תושב גוש שילה נסע על קטנוע. לפי עדות הנער, בלשי ימ"ר ש"י שחשדו בו שהוא נוהג בלי רישיון, פגעו עם רכבם בקטנוע. הנער נפל, נמלט ונעצר כשהוא חבול. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ארגון חוננו אף הגיש תלונה בעניין אולם במשטרה אמרו כי לא הוכח שרכב הבלשים פגע בקטנוע.

עדות נוספת של בחור מתארת אירוע דומה בישוב יצהר שבשומרון לפני כשנתיים וחצי. בלשי ימ"ר ירושלים וימ"ר ש"י הגיעו לעצור את הבחור מעצר מנע לקראת "מצעד הגאווה", פרקטיקה לא חוקית בפני עצמה. הבחור נסע על קטנוע ובמרכז הישוב יצהר הבחין ברכב שחוסם את הנתיב שלו. לדבריו לא הבין כי מדובר בבלשי משטרה שכן לא היה סימון של מחסום במקום. הוא עקף את הרכב ואז פגעו בו הבלשים עם רכבם והוא עף מהקטנוע.

לפי הבחור הוא חש כאבים חזקים ביד אך למרות תחנוניו הבלשים אזקו אותו והובילו אותו ברכב עד צומת תפוח ורק שם בדקו את ידו. בהמשך הוא פונה לבדיקות בבית החולים. הבחור נותר במעצר בחשד שנסע ללא רשיון ושוחרר כעבור מספר ימים.

במקרה שהתרחש בחודש אב תש"פ באזור כוכב השחר, לא רחוק ממקום הרצח של אהוביה, פגעו בלשי ימ"ר ש"י ברכב שנסע מולם בשביל עפר. נהג הרכב נמלט ממנו, ובהמשך נעצר נער בחשד שהיה ברכב.

המקרה האחרון התרחש ביום רביעי שעבר. בלשי ימ"ר ברכב טויוטה איונסיס כמעט והתנגשו ברכב ביצהר. 

הבלשים, שחשדו בתושב גבעת רונן שהפר צו איסור יצירת קשר מנהלי ושוחח עם תושב יצהר, חתכו מהנתיב הנגדי לנתיב בו נסע התושב. התושב בלם בלימת חירום והרכבים עצרו במרחק סנטימטרים ספורים כאשר אך בנס לא התרחשה תאונה חזיתית.

לפי העדות ברכב הבילוש היה קצין מימ"ר ש"י שהיה נוכח גם בזירת ההתנגשות בה נהרג אהוביה סנדק הי"ד, ויתכן אף שמדובר באותו רכב.

"נסעתי סמוך לשכונת שלהבת ביצהר כשלפתע רכב סטה לנתיב שלי בצורה פרועה", סיפר הנהג, נשוי ואב לילד, לקול היהודי. "בלמתי בלימה מטורפת ובנס לא התנגשנו. הם לא היו עם סימני זיהוי ולא צ'קלקה ורק כשהם יצאו הבנתי בכלל שזה בלשי משטרה. הייתי בטוח בהתחלה שזה רכב שאיבד שליטה. וכל זה היה בשביל לעכב אותי לחקירה בחשד שדיברתי עם מישהו שאסור לי בצו המנהלי שבכלל יצא נגדי בלי ראיות ובלי משפט".

אמש פורסם בערוץ 20 פסק דין מלפני כשלוש שנים בו מתייחס ביהמ"ש הצבאי לערעורים באופן מפורש לניגוח רכב בידי שוטרי מחוז ש"י, קובע כי מדובר בפרקטיקה פסולה ואף דורש כי העתק מפסק הדין יועבר לקצינים בכירים במחוז. בפסקי דין נוספים קבעו בתי המשפט 

בשנים האחרונות התלוננו נערים מהגבעות על אלימות ורדיפה הולכת וגוברת מצד בלשי ימ"ר ש"י. חלק מהנערים הובלו לקבלת טיפול רפואי עם פציעות.

בארגון לביא חשפו כי המפלג לפשיעה לאומנית מתוקצב בעשרות מיליוני שקלים ומאויש בעשרות בלשים וחוקרים שמרוכזים באכיפה כלפי עשרות הנערים הנמצאים בגבעות, ולמעט מקרים בודדים מתוך מאות, כלל לא עוסקים בטרור או פשיעה ערבית הרבה במחוז ש"י.

אם נוסיף לכך את התקנים והתקציבים הרבים המופנים למחלקה היהודית בשב"כ, ואשר אינם חשופים לידיעת הציבור, נראה כי ככל הנראה לא קיימת אוכלוסיה בארץ אשר מושקעים בה תקציבים ותקנים כה רבים לאכיפה. הכתובת לרצח של אהוביה היתה על הקיר, והדרישה לסגירת ימ"ר ש"י והפניית תקציבי העתק הללו לפשיעה והטרור הערבי מהדהדת ברחבי הארץ.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד