בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הורים מזייפים כתובות כדי שהילדים ילמדו ללא מסתננים"

כניסת המסתננים והעובדים הזרים לדרום תל אביב יצרה תופעה של הורים שמזייפים את כתובות המגורים כדי שילדיהם ילמדו בבתי ספר באיזורים אחרים. שלמה מסלאווי, "מורה בבית ספר בשכונות צריך להיות קוסם ולדבר בחמש שפות".

  • אלחנן גרונר
  • י"ד אייר תשע"ב - 13:00 06/05/2012
גודל: א א א
כניסת המסתננים והעובדים הזרים לדרום תל אביב יצרה תופעה של הורים שמזייפים את כתובות המגורים כדי שילדיהם ילמדו בבתי ספר באיזורים אחרים. שלמה מסלאווי, "מורה בבית ספר בשכונות צריך להיות קוסם ולדבר בחמש שפות".

 

\
r\n[caption id="attachment_31548" align="aligncenter" width="538" caption="48 מדינות בלב מדינת ישראל - תלמידי 'ביאליק רוגוזין' (ויקיפדיה)"]
גל המסתננים מאפריקה השוטף את ערי ישראל יחד עם אלפי עובדים זרים, שינה לחלוטין את פניהן של שכונות דרום תל אביב. ילדיהם של הזרים נכנסו ללמוד בבתי הספר בשכונות וילדי היהודים הפכו למיעוט.
בליל השפות והדתות שנמצא בבתי הספר הופך את הלימודים לכמעט בלתי אפשריים, ובכמה מקרים התפשטו מחלות בבתי הספר ובגנים.
כך לדוגמא בבית הספר ביאליק רוגוזין בממוקם בשכונת פלורנטין בדרום תל אביב לומדים ילדים מלא פחות מ 48 מדינות ברחבי העולם.
בשנים האחרונות התרחבה בשכונות דרום תל אביב תופעה של הורים שמזייפים את כתובות המגורים שלהם בכדי שיוכלו לרשום את ילדיהם לבתי ספר באזורים אחרים בתל אביב, בהם עדיין לא לומדים ילדי המסתננים והעובדים הזרים.
חבר מועצת העיר תל אביב שלמה מסלאווי סיפר בראיון לקול היהודי על התופעה.
"התופעה הזו של זיוף כתובות החלה כבר לפני מספר שנים", אומר מסלאווי. "יש תושבים שפשוט מזייפים את כתובות המגורים שלהם בכדי שילדיהם לא יצטרכו ללמוד עם ילדי המסתננים".
"הרי הקורבנות הראשונים של כניסת המסתננים לבתי הספר הם התלמידים והמורים. מורה צריך להיות קוסם ולדבר בחמש שפות כי בכיתה לומדים מסתננים מאפריקה, עובדים זרים מכל רחבי העולם, ילדי משת"פים ערבים וישראלים ותיקים".
"תחשוב איך זה שמורה צריך ללמד על החגים של היהודים וגם של הנוצרים", אומר מסלאווי. "אני מקבל תלונות מהורים שסיפרו שהילדים שלהם למדו בחנוכה מצד אחד על המכבים ומצד שני על חג המולד של הנוצרים".
"הילדים האלה הולכים לאיבוד. מישהו מצפה שילדים כאלו יצליחו ללמוד?. מורה שמלמד ילדים שלא מכירים את השפה הוא רק בייבי סיטר. לא יותר מזה", אומר מסלאווי.
"כשזה מגיע לצפון תל אביב הם זועקים עד השמיים"
מסלאווי מאשים את ראש העיר חולדאי ביצירת הבעיה. "ראש עיריית תל אביב נותן לכולם את האפשרות לקבל את השירותים של העיריה, דבר שאנחנו בועד הפעולה של השכונות לא מסכימים איתו ועשינו עליו הפגנות והשבתות", אומר מסלאווי.
מסלאווי מספר כי הוא פועל לשילובם של ילדי המסתננים גם בבתי ספר חזקים יותר בתל אביב, מה שלדבריו חושף את הצביעות של הצפון תל אביבים שלפתע צריכים להתמודד בעצמם עם המסתננים.
"הצלחתי קצת למזער נזקים ולגרום לכך שילדי מסתננים מהדרום ילמדו גם בבתי ספר באזורים חזקים יותר בעיר", אומר מסלאווי.
לדבריו, בבית הספר דוד ילין בצפון תל אביב הורחקו לאחרונה חמישה ילדי מסתננים מבית הספר לאחר שועד ההורים טען שהם מורידים את רמת הלימודים.
"אצלינו זה בסדר שהם ילמדו", אומר מסלאווי בציניות, "אבל כשהם מגיעים לצפון תל אביב הם זועקים עד השמים וגם מקבלים מענה".
עוד בנושא:
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד