בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החשודה בהונאת קשישה ברמות שוחררה

בניגוד לבקשת המשטרה, החשודה, ערביה תושבת סילוואן, שוחררה למעצר בית בבית אחיה המתגורר בגבעון החדשה. חשודה נוספת טרם אותרה

  • אלחנן גרונר
  • י' כסלו תש"פ - 08:49 08/12/2019
גודל: א א א
בית משפט השלום בירושלים (צילום: דוד אור שחר)
בית משפט השלום בירושלים (צילום: דוד אור שחר)

שופט בית משפט השלום בירושלים אורן סילברמן הורה ביום רביעי האחרון על שחרורה של חלוד עוואד, תושבת סילוואן בת 44, שנעצרה בחשד לאירוע חמור של הונאת קשישה, כניסה לביתה כנציגה מתחזה של הביטוח הלאומי, וגניבה.

לאחר האירוע הקשישה, תושבת שכונת רמות, נמצאה חסרת הכרה וחבולה, ואושפזה בטיפול נמרץ.

נציג המשטרה ביקש בדיון להאריך את מעצרה, אולם השופט קיבל את טענות עורך דינה של החשודה, עבד דראוושה, קבע כי החשד לא התחזק, וכי למרות שישנו חשד סביר כי החשודה ביצעה את המעשים, ופעולות חקירה בנות שיבוש המצדיקות המשך חקירה, יש לשחררה.

השופט תלה זאת בכך שהפעולות טרם בוצעו למרות שהתבקשו בדיון הקודם. לקול היהודי נודע כי ככל הנראה התכוון לנסיונות המשטרה לאתר חשודה נוספת שהיתה מעורבת באירוע.

השופט קבע כי החשודה תשוחרר לביתו של אחיה המתגורר בגבעון החדשה ותשהה שם עד ליום שלישי השבוע.

בנוסף נאסר עליה להתקרב למתלוננת או ליצור קשר עם מי מהמעורבים.

המשטרה ביקשה את עיכוב ביצוע השחרור וערערה לבית המשפט המחוזי, שם קיבל השופט אברהם רובין את הערר באופן חלקי, וקבע כי יש להאריך את המעצר במספר שעות שלאחריהן שוחררה החשודה.

 |התחזו לנציגות הביטוח הלאומי

האירוע בגינו נעצרה החשודה התרחש בערב סוכות האחרון. מדובר בקשישה כבת 86 המתגוררת בדירה הסמוכה לדירת ביתה בשכונת רמות א' בבירה. בערב סוכות איתרו אותה בני משפחתה בביתה כאשר היא חסרת הכרה ומדממת והיא פונתה לקבלת טיפול רפואי.

למחרת, כאשר התעוררה, החלו בני משפחתה לגלות פרטים על אשר התרחש. הקשישה סיפרה כי שתי נציגות מהביטוח הלאומי שהו בביתה.

אלא שאט אט התברר כי מדובר בשתי ערביות אשר התחזו לנציגות הביטוח הלאומי וכך הגיעו מספר פעמים לביתה של הקשישה, השקו אותה על פי החשד בחומר מרדים וגנבו ממנה רכוש רב.

בערב סוכות ביצעה אחת החשודות גם עיסוי לקשישה, ובנסיבות שטרם הובררו, הקשישה נפלה ממיטתה ואיבדה את הכרתה. בני המשפחה מצאו אותה כשהיא חבולה מדממת וחסרת הכרה.

בני המשפחה הגישו תלונה במשטרה, ולדבריהם נאמר להם כי סיכוי גבוה שהחשודות יחזרו לזירת האירועים. ואכן ביום שישי האחרון הגיעו שתי נשים ודפקו על דלת ביתה של הקשישה המתגוררת עמה באותו בניין.

"הן שאלו על אמא שלי אחרי שדפקו בכמה דירות של שכנים", סיפרה בשיחה עם הקול היהודי שרי כהן, ביתה של הקשישה שנפגעה. "הן סיפרו שהן מהביטוח הלאומי, הראו לי טופס של ביטוח לאומי ואמרו שהן עוזרות לאמא. הבנתי שאלו החשודות וניסינו לתת להן תחושה שאנחנו לא חושדים בהן, ובמקביל הזמנו משטרה".

אלא שבשלב מסוים הבינה אחת החשודות כי הוזמנה משטרה למקום והצליחה להימלט. "פתאום היא התחילה לדבר בערבית בטלפון ואז הבנו שהן ערביות. היתה להן עברית מעולה ובהתחלה לא חשבנו שהן ערביות. אחרי השנייה רדפנו ותפסנו אותה ברחוב עם המשטרה. אבל למרות שהן הודו שהן היו אצל אמא בבית ושאמא זיהתה את האשה הזו, המשטרה שחררה אותה בטענה שאין חשד נגדה".

במשטרה אמרו כי החשודה זומנה לחקירה ביום ראשון ואז נחקרה ונעצרה, וכאמור מעצרה הוארך עד ליום רביעי, אז שוחררה בידי ביהמ"ש.

   | "חייבים להתעורר"

בני המשפחה הזועמים והמתוסכלים פרסמו את הסיפור בקבוצות וואצאפ, ופוסט שהעלה אחד מהם בפייסבוק זכה ל-1,400 שיתופים.

מפרוטוקול הדיון הקודם עלה כי החשודה קשרה עצמה לבית הקשישה וטוענת כי הכירה אותה בבית חולים במסגרת עבודתה בחברת כח אדם. בתה של הקשישה טוענת כי מדובר בשקר וכזב.

"אמא לא היתה מאושפזת בשנה וחצי האחרונות, והפעם הראשונה שראתה את הנוכלות הללו היתה בערב סוכות".

לדבריה, שכנים סיפרו כי במקום נכח גם גבר ערבי מבוגר, ונראה כי מדובר בכנופיה שתכננה היטב את הדברים. יש לציין כי בשבת האחרונה נפרצו שלוש דירות ובית עסק באזור שכונת רמות א'. טרם ברור האם ישנו קשר ישיר בין האירועים.

"אני לא יודעת איך הם הגיעו לדירה. יש פועלים שנמצאים בבניין כי זה בניין חדש שעוד משפצים, וגם המרפסת של אמא פונה לרחוב ויכול להיות שראו אותה שם והבינו שגרה שם קשישה".

"אנחנו דורשים שהמשטרה תפרסם את התמונה של החשודה כי הגיוני שהיא פגעה כך בעוד קשישים", אמרה כהן. "זה לא יאומן איך לערביות הללו היתה חוצפה כזו וחוסר פחד. כשהזמנו משטרה היא אומרת לי מול השוטר – מה את מפחדת? למה הזמנת משטרה? אמא, שלחמה במחתרת לח"י ובמלחמת השחרור, אשה שהיתה עצמאית גם בגילה, נמצאת כבר עשרה ימים בבית חולים.  חייבים להתעורר ושמישהו ירים את הכפפה בעניין הזה ומשטרת ישראל תדאג לקשישים שלנו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לטענות בדבר שחרור החשודה בשטח: "בניגוד לנטען כבר באותו היום השוטרים עיכבו את החשודה, לקחו את פרטיה וזימנו אותה לחקירה אליה היא התייצבה. בתום חקירתה הוארך מעצרה על ידי בית המשפט. משטרת ישראל תמשיך לחקור כל מקרה של פריצה וגנבה וכן לפעול בנחישות נגד עברייני הרכוש באשר הם, הכל במטרה להגן על רכושם וביטחונם האישי של תושבי האיזור".

אלא שבמבחן התוצאה החשודה משוחררת והחשודה השניה טרם אותרה. יתכן וכי בסוף השבוע בו היתה משוחררת, הצליחה לתאם גרסאות ולשבש את החקירה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד