בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החשוד בהתעללות ביהודיות – איברהים חניטי מא-טור

​הצעיר הערבי שנעצר בחשד למסכת התעללות בנערות יהודיות, הוא איברהים חניטי ששמו עלה בתחקיר הקול היהודי בפרשת ההתבוללות "שווארמה 15"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תשרי תשע"ח - 19:33 17/10/2017
גודל: א א א
איברהים חניטי ופאדי אבו סביתאן צילום מסך פייסבוק
איברהים חניטי ופאדי אבו סביתאן צילום מסך פייסבוק

המשטרה פרסמה היום כי עצרה צעיר החשוד בהתעללות בקטינות לאורך זמן ממושך, ואיום על בני משפחותיהן שדרשו להפסיק את הקשר עמו.

לקול היהודי נודע כי מדובר באיברהים חניטי, עבריין ערבי ששמו הוזכר בתחקיר הקול היהודי על פרשת ההתבוללות "שווארמה 15", כמי שעומד מאחורי פגיעה ביהודיות, ושמו נקשר בעדויות ותלונות רבות.

חניטי, המתגורר בא-טור במזרח ירושלים, נעצר ביום ראשון בידי המשטרה, ואתמול (ב') הוארך מעצרו בשמונה ימים בבית משפט השלום בעיר.

במשטרה הדגישו כי מדובר בחקירה רגישה ומורכבת, וכי הציגו לבית המשפט עדויות וראיות הקושרות את חניטי למעשים, שבוצעו נגד קטינות מבתים חרדיים באזור ירושלים.

במשטרה אף אמרו כי הם בודקים האם ישנן צעירות נוספות שנפגעו מחניטי, כאשר קושי מרכזי של המשטרה נעוץ במקרים כגון אלו בשיתוף הפעולה של הקטינות המאוימות בידי הערבים וחוששות מפניהם, אולם נראה כי המשטרה מגלה במקרה זה נחישות להבאת האשמים לדין.

חניטי הוא קרוב משפחתם של בני משפחת אבו סביתאן שהועסקו בשנים האחרונות ברשת המסעדות 'שווארמה 15' , וגם בחלק מהם נקשרו עדויות בדבר מעשים חמורים. הפרשה צפה לאחר מותה של תהילה אלבז ז"ל בתאונה בדרך לאילת בעת שנסעה עם חברתה וצעיר ערבי, על פי החשד כאשר הנהג תחת השפעת סמים או אלכוהול.

אלבז התגוררה במשך תקופה מסויימת בחדר בקומה העליונה של השווארמה, ולאחר מותה הועלמו חפציה והחדר סודר בצורה שונה, אך חפציה אותרו בידי פעילי להב"ה ובני משפחתה שהגיעו למקום.

   | חבריו מעורבים באירועי ידויי אבנים לעבר שוטרים

לקול היהודי נודע כי אחיו של איברהים חניטי נמצא גם הוא בקשר עם צעירה יהודיה, כמו גם קרובי משפחה וחברים נוספים, וכי מעצרו מלמד על קצה קרחון של תופעת התבוללות רחבת היקף בירושלים של ניצול בנות בידי ערבים, חלק גדול מהן מבתים חרדיים.

האח אף הגיע בזמנו עם צעיר ערבי נוסף לבית האבלים של משפחת אלבז, אך שם המתינו לו פעילי להב"ה להם נודע על דבר בואו לחפש את חברתו היהודיה.

יש לציין כי מדובר בחבורה לאומנית, שעל פי העדויות הקיימות בידי הקול היהודי מעורבות בידויי אבנים לעבר שוטרים במזרח ירושלים. איברהים חניטי עצמו שיתף בדף הפייסבוק שלו את תמונתו של חברו הקרוב מוחמד חסאן מא-טור, שנהרג בהתקפה על שוטרים במהלך מהומות בהר הבית לאחר הצבת המגנומטרים, ונראה כי היה מזוהה עם חמאס.

גם בני משפחה אחרים וחברים של חניטי משתפים דגלי ארגוני טרור, תמונות רעולי פנים וחמושים, ועוד. גם בדיון שהתעורר בדף הפייסבוק של אחת הבנות סביב הפרשה נשמעו מצד הערבים קריאות לאומניות, ומצד הערבים הזכירו כי הערבים הם אלו שניצחו סביב נושא המגנומטרים בהר הבית.

מהמשטרה נמסר כי אב לצעירה בת 17 הגיש תלונה במשטרה בגין איומים מצד חניטי, חברה של בתו בת ה-17. חקירת המשטרה חשפה מסכת התעללות ופגיעה בה שנמשכה לאורך תקופה.

החקירה המורכבת חשפה מסכת התעללות ופגיעה נמשכת בצעירה ונוספות על ידי החשוד שנעצר. כל זאת תוך ניצול מצבן, הטלת מורא ואיומים עליהן ועל בני משפחותיהן.

לפי דובר המשטרה, החשוד נחקר במשטרה בחשד לבעילת קטינה ,סחיטה באיומים ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. מהחקירה עולה כי החשוד נפגש עם הצעירה מזה כשנה וחצי. במהלך התקופה עלה חשד כי היכה , פגע בה והתעלל בה.

עוד עלה כי החשוד, במקביל, נפגש עם קטינה נוספת כבת 14, מכרה של הצעירה, ופגע בה מינית. לאחרונה אביה של הנערה בת ה 17 לא הסכים כי תיפגש עמו, ומששמע זאת החשוד , התקשר לאב מספר פעמים ואיים עליו.

מהמשטרה נמסר כי חקירת המשטרה נמשכת בליווי גורמי הרווחה ובדגש לאיתור צעירות נוספות שיתכן ונפגעו אף הן ממעשיו של החשוד. "משטרת ישראל תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת להוכיח את מעשיו החמורים של החשוד ולהעמידו לדין".

בתוך כך, היום הוגש כתב אישום ובו תשעה אישומים, נגד ספיאן אבו זעילה, בן 36 מנס ציונה, בגין ביצוע סדרת התפרצויות לבתים ברחובות, גניבת רכוש רב וביצוע מעשים מגונים בנשים המתגוררות בבתים אליהם פרץ.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד