בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש חודש אייר - הילולת האדמו"ר הראשון לארץ ישראל

בראש חודש אייר חל יום פטירתו של רבי מנחם מנדל מויטבסק הטמון בבית העלמין העתיק בטבריה. לאחר שנת הפוגה, חוזרות להתקיים ההתוועדות המסורתית לזכרו. "פרץ את הדרך לארץ ישראל"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' ניסן תשפ"א - 09:34 12/04/2021
גודל: א א א

בראש חודש אייר ימלאו 244 שנים לפטירתו של הצדיק בעל 'פרי הארץ', רבי מנחם מנדל מויטבסק זיע"א, הטמון בבית העלמין העתיק בטבריה.  

הרמ"מ מויטבסק היה תלמיד המגיד ממזריטש והראשון מבין תלמידי הבעש"ט שעלה להקים ישוב יהודי בארץ הקודש. 
לאחר שנת הפוגה בשל מגפת הקורונה, חוזרות להתקיים בהתאם להנחיות התו הירוק ההתוועדות המסורתית לזכרו בבית הכנסת העתיק בטיילת.

ביום שני הקרוב ל' ניסן בשעה 18:00 תתקיים סעודת מצווה והתוועדות עם הרב דוד דודקביץ, רב היישוב יצהר וראש ישיבת רועה ישראל. ביום שלישי א' אייר בשעה 9:00 תתקיים התוועדות עם הרב שמואל אליהו ורבני ישיבת פרי הארץ.

"רבי מנחם מנדל מוויטבסק בעצם פרץ את הדרך לארץ ישראל", אומר יהודה ליבמן, ממארגני ההילולא. "הוא הראשון שעלה עם עוד מאות רבות של יהודים נוספים לארץ הקודש על מנת להתיישב בה. זו נקראת עליית תלמידי הבעל שם טוב". 

בגיל צעיר מאוד, כאשר הגיע הרמ"מ לבעש"ט בפעם הראשונה, סיפר לו הבעש"ט סיפור. לאחר מכן אמר הרמ"מ כי בסיפור זה מרומזים כל קורות חייו שלו. "מהסיפור הזה אנחנו רואים", כי כמו שה' ציווה לאברהם לך-לך מארצך לארץ ישראל כך ציוה הבעש"ט הקדוש לרמ"מ מוויטבסק בספרו את סיפור חייו כי ילך מארצו לארץ ישראל", אומר ליבמן, שמזמין את הציבור הרחב להשתתף באירוע.

עוד על רבי מנחם מנדל מוויטבסק: האדמו"ר התגלה בחלום "תאמרו עלי קדיש"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד