בע"ה כ"א אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הלילה הלך לעולמו האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל

בבני ברק נפטר הלילה בגיל 95, האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל, נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. מסע הלויה של האדמו"ר יצא בשעה 13:00 בצהריים מהיכל בית המדרש הגדול 'אהבת ישראל' בקרית ויז'ניץ בבני-ברק,

  • כ' אדר תשע"ב - 09:45 14/03/2012
גודל: א א א

בבני ברק נפטר הלילה בגיל 95, האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל, נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. מסע הלויה של האדמו"ר יצא בשעה 13:00 בצהריים מהיכל בית המדרש הגדול 'אהבת ישראל' בקרית ויז'ניץ בבני-ברק,

בבני ברק נפטר הלילה בגיל 95, האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל, נשיא מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

אתר 'בחדרי חרדים' פרסם כי האדמו"ר זצ"ל, מזקני האדמו"רים בדורנו, נולד ברומניה בי"ג סיון תרע"ו לאביו האדמו"ר רבי חיים מאיר הגר, בעל ה'אמרי חיים' זיע"א, ולאמו הרבנית מרת מרגלית ע"ה לבית טווערסקי.

עד לפטירת אביו, שימש האדמו"ר כראש ישיבת ויז'ניץ, ושיעוריו העמוקים מחד והבהירים מאידך, היו לשם דבר.

לאחר פטירת אביו, בעל ה'אמרי חיים', בט' ניסן תשל"ב, הוכתר למלא את מקום אביו באדמו"רות. אחיו, רבי מרדכי הגר, הוכתר לכהן כאדמו"ר מויז'ניץ מונסי, בה הוא מנהיג את קהילתו.

השושלת: מקאסוב ועד ויז'ניץ

האדמו"ר זצ"ל המשיך את שושלת אבותיו - רבי מנחם מנדל מקאסוב בעל ה'אהבת שלום', רבי חיים מקאסוב בעל ה'תורת חיים', רבי מנחם מנדל מויז'ניץ בעל ה'צמח צדיק', רבי ברוך מויז'ניץ בעל ה'אמרי ברוך', רבי ישראל מויז'ניץ בעל ה'אהבת ישראל', ואביו רבי חיים מאיר מויז'ניץ, בעל ה'אמרי חיים'.

בעשור האחרון לחייו נחלש מאוד וחדל מלקיים את ה'טישים' המיוחדים בליל שבת – שולחנות שמשכו אליהם אלפים שהשתוקקו לחזות באדמו"ר בעת עריכת ה'טיש'. האדמו"ר מיעט באותם השנים לצאת מביתו, ורק לעיתים נדירות, בעיקר בעיתות שמחה וב'טישים' מיוחדים במועדי השנה הופיע בפני קהל חסידיו.

בחודשים האחרונים הידרדר מצבו הבריאותי של האדמו"ר. בשבוע האחרון עלה חום גופו, וזיהום ברגלו שהתפשט לשאר חלקי הגוף - גרם גם להפסקת פעילות הכליות.

הלילה, מעט לאחר חצות, השיב את נשמתו ליוצרה בביתו שברחוב אהבת שלום בקרית ויז'ניץ בבני ברק, לקול זעקות 'שמע ישראל'.

 

\
r\n[caption id="attachment_27643" align="aligncenter" width="300" caption="מיטתו של האדמור מויזניץ בבית המדרש(בחדרי חרדים)"]

האדמו"ר השאיר אחריו את רעייתו בזיווג שני הרבנית תליט"א, שני בניו הממשיכים את דרכו - בנו הגדול, הגר"י הגר מויז'ניץ, ובנו השני - הגרמ"מ הגר, אב"ד קרית ויז'ניץ. כפי שמסתמן, יוכתרו שניהם כאדמורי"ם ממלאי מקום אביהם הגדול.

בנוסף הותיר אחריו את חתניו: האדמו"ר מסקווירא, האדמו"ר מהר"א מסאטמאר, האדמו"ר מבעלזא, והגר"מ ארנסטר - ראש ישיבת ויז'ניץ, ומאות נכדים, נינים ובני נינים, ההולכים בדרך המסורה שהנחיל וכפי החינוך הטהור עליו מסר את כל מאודו.

מיד כשנודע דבר הסתלקותו של האדמו"ר, קרעו אלפי חסידיו קריעה בבכי מר כדין תלמיד על רבו, ובבית המדרש הגדול של החסידות הוסרה הפרוכת.

מסע הלויה של האדמו"ר מויז'ניץ יצא בשעה 13:00 בצהריים מהיכל בית המדרש הגדול 'אהבת ישראל' בקרית ויז'ניץ בבני-ברק, לעבר בית החיים זכרון מאיר, שם יטמן באהל אדמו"רי בית ויז'ניץ, סמוך לציונם של אביו וזקינו זצ"ל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד