בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המסיונרים מרימים ראש בלב השכונות החרדיות

​לצד קמפיין רשת של כת "היהודים המשיחיים", תלו מיסיונרים מחופשים לחרדים מודעות בירושלים . לאחרונה דווח כי יועץ של נתניהו הוא "אוהב יש"ו"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ח אייר תשע"ח - 17:47 03/05/2018
גודל: א א א

תיעוד: המיסיונרים במאה שערים (יד לאחים)

בקמפיין שעלותו מסתכמת על פי "יד לאחים" בקרוב לשני מיליון דולר, כיסו מיסיונרים בשלב הראשון את לוחות המודעות בשכונות החרדיות בירושלים עם מודעות קומיקס עם דמויות בעלות חזות חרדית נושאות מסרים מיסיונריים.

המיסיונרים פשטו בימים האחרונים על ירושלים ושכונותיה החרדיות. במסגרת הקמפיין כיסו המיסיונרים לוחות מודעות בשכונות חרדיות ברחבי העיר עם מודעות מתוחכמות במיוחד.

המודעות עוצבו בסגנון קומיקס, הפופולארי מאוד בציבור החרדי, והדמויות המככבות בו בעלות חזות חרדית מובהקת, כשבפיהם הושמו מסרים מיסיונריים מובהקים. כמו לא היה די בכך, על מנת להוליך שולל, מספרי הטלפון המופיעים במודעות ליצירת קשר – הם מספרי טלפון כשרים, וזאת כדי להסיר כל חשש או רתיעה מהמודעות ותוכנן.

"יד לאחים" הודיע כי הארגון פועל כנגד הקמפיין המיסיונרי במספר מישורים. פנייה אל עיריית ירושלים העלתה כי המודעות נתלו שלא כחוק ושלא ברשות, וכי העירייה מתכוונת לנקוט באמצעים משפטיים כנגד המיסיונרים.

במקביל, צוותים גדולים של פעילים, המתוגברים במתנדבים רבים, עלו לירושלים, הסירו מודעות רבות ואף הדביקו את צעדיהם של חלק מהמיסיונרים וקראו לציבור להיזהר מפניהם.

הפעילים תיעדו את המיסיונרים כשהם עצמם מחופשים לחרדים ונראה כי הם נקטו בצעד זה על מנת להיטמע בקלות ובטבעיות בשכונות החרדיות ולא לעורר כל חשד.

מיד לאחים נמסר כי ההיערכות המוגברת תימשך עד שהמפגעים המיסיונרים יעזבו את העיר על שכונותיה.

יועץ בצוות הניו מדיה של ראש הממשלה: "אוהב את יש"ו"

לקול היהודי נודע כי בתקופה האחרונה החל קמפיין מיסיונרי רחב היקף של כת היהודים המשיחיים, אשר באמצעות חברי כת אזרחי ישראל ובוגרי צבא, מנסים להטיף לנצרות. הסרטונים מופקים ברמה גבוהה ובעלויות עתק, ומופצים ומקודמים ברחבי הרשת בקידום ממומן.

בתוך כך, באתר כיכר השבות פורסם לפני כשבוע כי יועץ בצוות הניו מדיה החדש של ראש הממשלה מגדיר את עצמו כ"יהודי שאוהב את יש"ו".

מדובר בחנניה נפתלי, אזרח ישראלי, שטען כי הדיווחים על כך שהפיץ מיסיון בשירותו הצבאי אינם נכונים. טענות אלו עלו בעקבות פוסט ישן בו תיאר סוף שבוע בצבא במלים הללו: "קראתי בתנ"ך והפצתי את יש"ו".

"אני לא חלק מהכתות, אני לא חלק מ'היהודים-המשיחיים", ניסה בעבר נפתלי להסביר. "למעשה, אני לא חלק מאף כת, אני רק בחור רגיל שעשה את ההחלטה שלו ללכת אחרי יש"ו".

בתגובה ל"כיכר השבת" מסר חנניה נפתלי את המלים הבאות: "אני לא משתייך לזרם כלשהו. ההגדרה הנכונה שלי היא אכן, שאני פשוט יהודי שאוהב את ישו...".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד