בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המשטרה בירושלים חסרת אונים נגד פשיעה ערבית"

אמש (ב) הושחת רכב יהודי בשכונת שמעון הצדיק בבירה. על אף התיעוד של מצלמות האבטחה, סירבו במשטרה לעצור את המעורבים במעשה. "זו בדיוק הבעיה - נוצרת פה אנרכיה", מתריע אחד מתושבי השכונה.

  • י"ז תמוז תשע"א - 09:10 19/07/2011
גודל: א א א

אמש (ב) הושחת רכב יהודי שחנה סמוך לשכונת שמעון הצדיק ולמתחם קברו של שמעון הצדיק. מצלמות האבטחה הפזורות במקום תיעדו את המשחיתים – תלמידי בית ספר מקייטנה סמוכה.

"המשטרה הוזעקה למקום וצפתה בצילומים, אך לא עצרה איש", מספר יהונתן יוסף, מעמודי התווך של ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים.

לדבריו, עובדים ערבים של עיריית ירושלים, וכן מספר עובדי האו"ם הגיעו מבנין מטה האו"ם הממוקם בשכונה, והחלו במשא ומתן עם המשטרה, על מנת שלא יעצרו איש ממשחיתי הרכב או מצוות בית הספר.

"קצין המשטרה אמר לנו "אין לי מה לעשות נגד העניין", ממשיך יוסף וקובל על העובדה כי רכוש יהודי בירושלים הפך הפקר.

לפני כחצי שנה, הותקף מרדכי מזרחי, תושב שכונת שמואל הנביא בירושלים, שהגיע להתפלל בקבר שמעון הצדיק. בדרך ארבו לו מספר ערבים שריטשו את פרצופו עם אבנים.

מזרחי סבל מקרע עמוק ומשבר בפניו, והרופאים נאלצו לתפור את פניו עם 10 תפירות. המשטרה הערימה קשיים על הגשת תלונה נגד התוקפים.

יצויין כי בשכונה קיים עימות מתמשך בין יהודי המקום לערבים המתגוררים בשכונה ולפעילי השמאל הקיצוני המסייעים לערבים. בשנה האחרונה נוקבו צמיגיהם של עשרות כלי רכב ערבים בשכונה על ידי אלמונים שלא אותרו.

"זה בדיק שורש הבעיה", מסביר ג., אחד מתושבי השכונה היהודית המתפתחת, ונמצאת תחת איום מתמיד.  "אם המשטרה לא מסוגלת להתמודד עם התוקפנות של הערבים כפי שהיא בעצמה מודה, לא פלא שמתרחשים מעשים כאלו מטעם יהודים. רק שתבין, יש לנו גן שעשועים ליד הבית, שנבנה בכספי העמותה המיישבת את השכונה. גן המשחקים צמוד לעמדת שמירה המאויישת כל היממה. עובדה זו לא מפריעה לשבאב ערבי "לשרוץ" כל היום על מתקני המשחקים. הנשים והילדים לא יכולים להשתמש, המאבטח מפחד להתעמת עם הערבים. אני לא בעד לקיחת החוק לידיים, אך אני בהחלט מבין את הסיטואציה שמתרחשת פה".

עוד באותו הנושא: וידאו: נפל קורבן ללינץ' ערבי ולהתעמרות המשטרה

כל הצילומים: יחידת תצפית - שכונת שמעון הצדיק.

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד