בע"ה ט' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המשטרה התחננה שניכנס ליריחו באוטובוס מאושר"

גרעין יריחו סירב להצעת משטרת ישראל לקיים אירוע ביריחו תחת חסותה של המשטרה. מועצת יש"ע ניסתה לקבל אישור דומה, ולא הצליחה.

  • ג' טבת תשע"א - 00:25 10/12/2010
גודל: א א א

גרעיני הערים העבריות מקיים בשנה האחרונה פעילות עניפה למען חידוש ההתיישבות בשכם וביריחו. במסגרת הפעילות קיימו חברי גרעין שכם, שקיבלו את ברכת הדרך מוותיקי קבר יוסף ויישובי גב ההר, מספר עצרות בהשתתפות מאות אנשים, וקראו לחזור לשכם ולקבר יוסף ולהחזיר את השליטה לידיים יהודיות.


הצועדים בדרך ליריחו (פורום ארץ מולדת)
הצועדים בדרך ליריחו (גרעין יריחו)

חברי 'גרעין הערים העבריות' לא רוצים להסתפק בהצהרות אלא לנקוט בצעדים מעשיים. בשלהי חודש אב האחרון צעדו במשך שלושה ימים עשרות מחברי הגרעינים ותומכיהם בהתיישבות. הצעדה יצאה מהמאחז שבות עמי הסמוך לקדומים, והגיעה ליריחו ביומה השלישי. כוחות צבא ומשטרה פיזרו את הצועדים באלימות רבה, ואף תקפו את כתב עיתון 'הארץ' שסיקר את הצעדה

לקראת חג החנוכה פרסם גרעין יריחו מודעות לפיהן יצעדו ביום שלישי, נר שישי של חג החנוכה, לאתר הארכיאולוגי הסמוך לעיר יריחו המזוהה כמקום ארמונות  החשמונאים. המשטרה, שספגה ביקורת רבה בעקבות הצעדה הקודמת של גרעין יריחו לתוככי העיר - פנתה למארגני הצעדה דרך גורם שלישי מקרב ההתיישבות, והציעה להפוך את הצעדה למאושרת. "הציעו לנו לאשר כמה אוטובוסים שנרצה, לאתרים רבים ביריחו ובסביבתה, ובשעות הנוחות לנו - העיקר שהדבר יהיה באופן מסודר ותחת שליטת המשטרה", סיפרו חברי הגרעין לכתב הקול היהודי. "אנחנו סירבנו לחלוטין, והסברנו בפשיטות שהכניסה ליריחו, שכם וכל מקום אחר בארץ הקודש - לא יהיה תלוי במשטרה. וויתרנו על כל ההצעות - כדי שיהיה ברור שיהודים ייכנסו לעיר יריחו בגאון".


היעד - ארמונות החשמונאים (פורום ארץ מולדת)
היעד - ארמונות החשמונאים (גרעין יריחו)

בסופו של דבר, צעדו ליריחו כחמישים אנשים, בהם גם משפחות וילדים צעירים "שצעדו כבקיאים ורגילים לכל אורך הדרך" והגיעו לארמונות החשמונאים. הצעדה לא נתקלה בכל הפרעה מצד המשטרה לכל אורך הצעדה.

"אגב", הטעימו חברי גרעין יריחו, "מועצת יש"ע שניסתה לקיים כמה ימים קודם לכן מעמד הדלקת נרות בארמונות החשמונאים באישור הצבא לא קיבלה את האישור המיוחל, מה שיכול לתת נקודה למחשבה כיצד מצליחים לפעול במציאות הקלוקלת שיש כיום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד