בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנתונים מאחורי הכרסום בצביון השבת במרחב הציבורי

ארגון חותם יוזם השבת: רבנים ברמת גן יישאו דרשות על חשיבותה של שמירת השבת במרחב הציבורי. במקביל, חותם מפרסם פלייר עם נתונים על חילול השבת במרחב הציבורי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אלול תשע"ט - 08:29 26/09/2019
גודל: א א א
(קובי ריכטר, tps)
(קובי ריכטר, tps)

מאות שלטים תלו השבוע בשכונות העיר רמת גן תחת הכותרת "שבת ממלכתית ברמת גן".

מי שעומד מאחורי הפרסום הוא ארגון חותם – יהדות על סדר היום. על רקע האירועים האחרונים בעיר בנושא שמירת השבת ותחבורה ציבורית, יזמו בארגון חותם כי רבני בתי הכנסת יישאו השבת דברים בחשיבותה של השבת במרחב הציבורי.

"בשבת פרשת ניצבים תתקיים אי"ה שבת הסברה ברחבי העיר", נכתב במודעות. "רבני בתי הכנסת והקהילות יעסקו בחשיבות שמירת השבת במרחב הציבורי. אנו קוראים לכלל הציבור להשתתף בשבת הסברה זו, מתוך רצון להמשיך ולשמור את השבת במרחב הציבורי של העיר רמת גן".

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

על המכתב חתומים הרב יצחק זילברשטיין, הרב יהושע שפירא, הרב יעקב אריאל, הרב שמעון בן חיים, הרב אהרון כ"ץ והרב בן ציון אלגאזי.

עוד נכתב במודעות כי "השבת היא אחת מאבני היסוד של היהדות. לצערנו, בעת האחרונה התדרדר מאד מעמדה של השבת בארץ, ואף ברמת גן נעשות פעולות הפוגעות בסטטוס קוו השורר בעיר במשך עשרות שנים".

   | 60 מרכזי קניות גדולים פועלים בשבת, כ-400 אלף שכירים עובדים בשבת

"בחודשים האחרונים העירייה אישרה ומימנה מערך הסעות הפועל בשבת. תחת חסותה של העירייה מתקיימים פסטיבלים ואירועים בפארקים הציבוריים בשבתות. מופעל לחץ על בעלי עסקים ברחבי העיר לפתוח את עסקיהם בשבת".

בבתי הכנסיות יחולקו במהלך השבת פליירים עם מספרים ונתונים המבקשים לשקף את שמירת השבת במרחב הציבורי כיום.

בפלייר נכתב, כי 60 מרכזי קניות גדולים פתוחים בשבת. חלקם דיווחו שהתבקשו לעשות זאת בידי הרשות המקומית. 15% מהמפעלים בארץ עובדים בשבת. כ-400,000 שכירים עובדים תוך חילול שבת כשרובם מעדיף שלא לעשות זאת, כך נכתב.

עוד הוא בפלייר, כי "ארגונים 'שבוס', 'נוע תנוע' ו'ישראל חופשית' מפעילים קווי תחבורה ציבורית בשבת בערים שונות. ולאחרונה אף עיריית רמת גן מימנה הסעות בשבת. לאחרונה קבע בג"צ כי בסמכותן של רשויות מקומיות לאשר פתיחת עסקים בשבת. ובעקבות כך עירייות תל אביב, ראשון לציון ורעננה קיבלו החלטות על אישור פתיחת עסקים בשבת ועוד..

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד