בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערב: סיבוב השערים ערב ראש חודש מר חשון

סיבוב השערים לכבוד ראש חודש חשון יערך הערב בעיר העתיקה בירושלים בשירה ובריקודים. אתמול נערכה באיטליה חתונה בין בני זוג ששודכו בזכות התרומה לסיבוב השערים.

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט תשרי תשע"ג - 13:15 15/10/2012
גודל: א א א
סיבוב השערים לכבוד ראש חודש חשון יערך הערב בעיר העתיקה בירושלים בשירה ובריקודים. אתמול נערכה באיטליה חתונה בין בני זוג ששודכו בזכות התרומה לסיבוב השערים.
[caption id="attachment_25822" align="aligncenter" width="504" caption="סיבוב השערים (קול ההר)"]
הערב, כ"ט תשרי, ערב ראש חודש מר חשון, יתקיים בירושלים סיבוב השערים המסורתי סביב שערי הר הבית.
סיבוב השערים יצא בשעה 19:00 מרחבת הכותל המערבי של הר הבית והמשתתפים יקיפו את שערי הר הבית בשירה, תפילה וריקודים.
לסיבוב השערים צפויות להגיע מספר קבוצות מרחבי הארץ בהם אולפנת צביה כוכב יעקב ואולפנת בהר"ן מהן יגיעו מספר אוטובוסים של תלמידות.
משערי ירושלים לשערי רומא

אתמול פורסם בקול היהודי על חתונה מיוחדת שהתקיימה אמש ברומא בזכות תרומה ל'סיבוב השערים'.

"לפני כארבע שנים הגיעה יהודייה מאיטליה לאחד מסיבובי השערים ומאוד התרגשה", סיפר בועז יעקובי, ממארגני סיבוב השערים. "היא תרמה כמה אלפי דולרים לחיזוק היוזמה, וביקשה שנתפלל למציאת שידוך לבנותיה שהחלו את שנות השלושים לחייהן, שחיפשו את זיווגן תקופה לא קצרה".

"לקראת סיום כל סיבוב שערים מתקיימת תפילת ערבית ב'שער השבטים', ממנו, אגב, נכנסו הצנחנים להר הבית, שם אנו מקיימים תפילה מיוחדת, ומזכירים בה את שמותיהם של התורמים ובקשותיהם השונות", מסביר יעקובי.

לפני כשנתיים הזדמן לסיבוב השערים טינו תשובה, יהודי שומר מסורת, המתגורר אף הוא באיטליה ותרם סכום כסף למען סיבוב השערים. גם תשובה, בעליה של רשת מסעדות בינלאומית, ביקש להתפלל על בנו למציאת שידוך.

לכל אורך התקופה, הוזכרו מדי חודש בחודשו שמותיהם של מבקשי השידוך, שהגיע באופן בלתי צפוי. "לפני מספר חודשים, באופן אקראי לחלוטין עבר נתי רום, המסייע לסיבוב השערים, על רשימת השמות שאנו מתפללים עליהם, ואמר לי בבדיחות "אם התפללנו עליהם ביחד בוא ננסה לשדך אותם", מחייך יעקובי. "לא ידענו עליהם כלום, למעט הרקע האיטלקי המשותף".רום הרים את הכפפה, והתקשר לטינו תשובה. "אם השידוך יצליח, אני מבקש להיות העד בחתונה", אמר רום לתשובה בקורטוב של 'חוצפה חסידית'. אתמול בערב, כאמור, נערכה ברומא חתונתם של בני הזוג. במתכוון או שלא, נקבעה החתונה בערב סיבוב השערים, שפתח להם גם את שערי ביתם המשותף.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד