בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הציבור הרחב נרתם לסייע לבית הדפוס בבאר שבע

ארגונים שונים קוראים להירתם ולהזמין עבודות מבית הדפוס שנקנס לאחר שסרב להדפיס חומרים הנוגדים את ההלכה. "הקנס של כולנו, כולנו נשלם אותו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח ניסן תש"פ - 08:04 22/04/2020
גודל: א א א

לאחר הפסיקה התקדימית של בית המשפט, גוברת התמיכה הציבורית בבית הדפוס בבאר שבע שסרב לבצע עבודה בניגון להלכה ובניגוד לאמונתו.

ברשתות החברתיות הועלו שוב ושוב קריאות להזמין עבודות מבית הדפוס ואחרים קראו לתרום לו.

מדובר על בית דפוס 'צבע הקשת'. כתובתו: רחוב הדסה 66, באר שבע. טלפון: 08-6101610.

לאחר שקיבל בקשה לבצע עובדת הדפסה עבור פעילות לעידוד נטיות הפוכות, ביקש "הפסיקו לשלוח אלי חומרי תועבה". אתמול, קבע בית המשפט בעתירה שהוגשה בנושא, כי על בית הדפוס לשלם 50,000 ש"ח קנס על סירובו לבצע את העבודה, על אף שזו מנוגדת להלכה היהודית ולאמונתו.

ארגון חוננו יוצא בקריאה לציבור לחזק את בית הדפוס. קריאה דומה הוציאו גם בארגון להב"ה וגם ב'צעירי האיחוד הלאומי'.

במודעה הפיץ ארגון חוננו נכתב כי "במדינה היהודית של היום בית דפוס שסרב להדפיס מודעות הנוגדות את ההלכה היהודית ואת אמונתו נקנס על ידי בית המשפט בלמעלה מ-50,000 ש"ח!! זה המחיר של שמירת מצוות במדינת ישראל. בעקבות פרסום פסק הדין השערורייתי אנחנו מקבלים פניות רבות מאזרחים המעוניינים לסייע לבעל הדפוס שנקנס. מי שנזקק לשירותי דפוס איכותיים מוזמן להזמין עבודות דפוס." הוסיפו.

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו שייצגו את בעל בית הדפוס בבית המשפט אמר, כי "לצערנו ביהמ"ש בישראל חצה היום את הקווים. מה שנשאר לנו זה עם ישראל, הערבות ההדדית ואחד את השני. בעזרת השם, איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק. התורה והאמונה היו פה הרבה לפני בית המשפט והם גם ישארו פה לתמיד".

במודעה שהפיצו בארגון להב"ה נכתב, כי "כולנו דפוס צבע הקשת. זה הזמן הגיד בקול ברור לבית המשפט: אתם לא מחליטים. התורה מעל הכל. מחזקים את דפוס צבע הקשת".

צעירי האיחוד הלאומי הפיצו מודעה דומה, עליה נכתב כי "שומרים על המדינה היהודית נגד כפייה אנטי דתית. זה הקנס של כולנו, כולנו נשלם". השר בצלאל סמוטריץ' פרסם גם את הקריאה הזו וכתב "אחרי שהתקוממנו על הכפיה החילונית ועל העוול שבהשתת קנס כזה על בעל עסק בתקופת משבר כלכלית כזו, החלטנו שזה לא מספיק וצריך לעשות מעשה. זה הקנס של כולנו אז כולנו נשלם אותו. קדימה".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד