בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצעירה שנהרגה ברכב הערבים שנמלטו: אידה קרמר

אידה קרמר בת 22 מקרית ביאליק נהרגה לאחר שערבים עמם נסעו ברחו משוטרים והתהפכו. היא היתה חברה בקבוצות ההתבוללות שנחשפו בקול היהודי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח תמוז תשע"ט - 13:00 21/07/2019
גודל: א א א
הרכב בו נהרגה אידה קרמר (דוברות מד"א)
הרכב בו נהרגה אידה קרמר (דוברות מד"א)

אידה קרמר, בת 22 מקרית ביאליק, היא הצעירה שנהרגה ביום שישי לאחר שרכב בו שהתה עם שני ערבים התהפך באזור צומת המוביל לאחר שנמלט משוטרים.

באתר וואלה נכתב כי בהודעת הווטסאפ האחרונה ששלחה לחברתה היא כתבה "חחח מירדף", ואז נותק הקשר עמה. 

אחותה, ויקטוריה שטרן צוטטה באתר כמי שמספרת על כך שאחותה בילתה עם ערבים מאחר ו"לא היתה גזענית כלפי אף אחד".

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

"היא אהבה לבלות, אהבה ליהנות, אהבה לצחוק, אהבה מסביבה כל הזמן את החברות והחברים שלה. היא למדה לחיות בלי גזע, דת ומין. קיבלה את כולם כמו אנשים. רוסים, ערבים, יהודים ולא יהודים. לא הייתה גזענית כלפי אף אחד. זה לא היה לה משנה, כל עוד הם היו בני אדם".

בדיקת הקול היהודי העלתה כי קרמר היתה חברה גם בקבוצות התבוללות שנחשפו בתחקיר היהודי ככאלו המהוות פלטפורמה לפשיעה וניצול. בקבוצות נרשמו הודעות אבל לאחר התאונה הקשה, ובנות רבות התריעו מפני נסיעה עם צעירים ללא רישיון, מה שנראה כתופעה רווחת באזור הקריות והכפרים הערבים באזור.

עיתון "ישראל היום" צוטט אחד ממכריה כאומר ששמע לא פעם את אמה של קרמר מבקשת ממנה להפסיק "להסתובב עם האנשים האלה".

במשטרה אמרו כי על פי החשד הראשוני,  נהג הרכב נמלט מניידת משטרה שסימנה לו לעצור באזור הקריות, תוך שהוא מסכן את משתמשי הדרך בנתיב הנסיעה, חוצה צמתים באור אדום עד לשלב התאונה בצד הדרך, כשלאחריה נמלטו הנהג ונוסע נוסף רגלית מהמקום. 

כבאים מתחנת כיבוי נצרת שהוזעקו למקום בפיקודו של מפקד המשמרת רב רשף יהודה מלול, חילצו מהרכב את קרמר כשהיא ללא רוח חיים.

בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על פרטי החשודים והחקירה, אך עוד קודם לכן הודיעה המשטרה כי בסביבות השעה 12:00 הסגיר עצמו למשטרה בעל הרכב, ערבי מכפר מנדא. הוא טען כי רכבו נשדד ממנו אך במשטרה החליטו לעצור אותו לאור הנסיבות.

טרם ברורות נסיבות בריחת הרכב והימצאות הצעירה במקום. במשטרה אמרו כי הנושא בחקירה.

יש לציין כי לפני כשנתיים נהרגה תהילה אלבז ז"ל, צעירה מירושלים, בנסיבות דומות כאשר נסעה יחד עם חברה נוספת, קטינה יהודיה מירושלים, עם צעיר ערבי לבילוי באילת. הרכב התהפך הנהג ונפצע אנוש, תהילה נהרגה והנערה היהודיה הנוספת נפצעה בינוני.

במשטרה חשדו אז כי התאונה נגרמה בשל השפעת סמים או אלכוהול על הנהג.

אמא של תהילה התחננה מעל קברה בסרטון שהופץ ופנתה לנערות יהודיות: "הם מרביצים והורגים את הבנות שלנו. הבת שלי היתה באה הביתה עם כל הפנים כחולות. תבינו עם ישראל, בנות ישראל אני אומרת לכן תיזהרו, לכם אין ביטחון וזה יכול לקרות לכל אחד, אלו נשמות טהורות שאבדו, הם לוקחים אותן מהבתים שלנו מהאמהות שלנו. אבא שבשמיים תציל את הבנות האלו".

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד