בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הלקוחות אומרים: "אנחנו רוצים אותך כי אתה יהודי"

צפו: בעלי עסקים קוראים לתרום לפרוייקט ההתרמה שנאבק בהחלטה שעבודה עברית אינה חוקית. "זה חונק אותנו כעצמאיים וגם כעם"

  • אוריאל דויטש
  • ח' טבת תשע"ח - 15:00 26/12/2017
גודל: א א א

 

אתר לוח עבודה עברית מוציא סרטון חדש בו משתתפים בעלי עסקים הפועלים בעבודה עברית, ומבקשים מהציבור לתרום לפרוייקט ההתרמה של האתר ותנועת "דרך חיים", שנועד לתשלום הקנס שהשית בית המשפט, ומאבק משפטי לביטול ההחלטה.

בסרטון אומרים בעלי העסקים כי האתר עזר להם לפרסם את עצמם ואת הייחודיות שיש להם בכך שהם על טהרת העבודה העברית, וכעת לאחר שבית המשפט קנס את מפעילי האתר, הדבר ייפגע בפרנסתם. "זה חונק אותנו גם כעצמאיים וגם כעם", אומר נעם וייסברג, מפקח בנייה. "בשורה התחתונה, אם לא תהיה ערבות בינינו, ונפרנס אחד את השני, מי ידאג לנו", מוסיף בסרטון שניר קליין, קבלן גבס.

אמוץ חברון, מנהל פרוייקטים בתחום הבנייה, אומר כי "הלקוחות אומרים לי, אנחנו רוצים אותך כי אתה יהודי".

פרוייקט ההדסטארט שפתחה תנועת "דרך חיים" צובר בימים האחרונים תאוצה לקראת סיום ההתרמה בסוף השבוע, ומאות תורמים מכל רחבי הארץ כבר השתתפו בו.

כזכור, אתר "לוח עבודה עברית" נתבע על ידי התנועה הרפורמית ומרכז "מוסאוא" בגין טענות להיותו מפלה עקב העובדה שרק בעלי עסקים יהודים יכולים לפרסם בו את עבודתם. את האתר ייצג במשפט עו"ד אורי צפורי יו"ר התא המשפטי של תנועת "דרך חיים", שטען כי תכלית הקמתו של האתר "לוח עבודה עברית" הוא עשיית צדקה וחסד עם יהודים על ידי מתן סיוע במציאת פרנסה.

עוד נטען בכתב ההגנה כי חוק איסור הפליה במתן שירותים לא נועד בכדי למנוע מקבוצת אנשים שביניהם מתקיימת מערכת קשרים ייחודית, לעשות צדקה וחסד עם חברי הקבוצה בלבד, בייחוד כאשר הגדרתה של מדינת ישראל היא מדינה יהודית.

בית המשפט קיבל את טענות התביעה והשית קנס של מעל 40 אלף ₪ על אתר עבודה עברית.

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד