בע"ה כ"א אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב יעקב יוסף: "צה"ל צריך ללמוד מהסורים איך למחוץ את האויב"

הרב יעקב יוסף בירך הבוקר את חיילי צה"ל וקרא להם ללמוד מהסורים כיצד להילחם באויב. "הצבא צריך ללמוד מהסורים איך לשחוט ואיך למחוץ את האויב", אמר הרב.

  • אלחנן גרונר
  • ד' כסלו תשע"ג - 12:43 18/11/2012
גודל: א א א
[caption id="attachment_23678" align="alignleft" width="100%" caption=""למחוץ את האויב" - הרב יעקב חי יוסף"]
הרב יעקב יוסף בירך הבוקר את חיילי צה"ל וקרא להם ללמוד מהסורים כיצד להילחם באויב. "הצבא צריך ללמוד מהסורים איך לשחוט ואיך למחוץ את האויב", אמר הרב.
בשיעור שנתן הבוקר במערת המכפלה בחברון בירך הרב יעקב יוסף, בנו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף, את חיילי צה"ל. "אנחנו מברכים בחום את החיילים ומתפללים עליהם שיצאו בשלום ויחזרו בשלום", אמר הרב. הרב הוסיף כי "הצבא צריך ללמוד מהסורים איך לשחוט ואיך למחוץ את האויב".
דברים דומים אמר הרב בשיעור שנתן בירושלים בסוף השבוע שעבר.
הרב יעקב יוסף נחקר בעבר בידי המשטרה על ההסכמה שנתן לספר 'תורת המלך' העוסק בהלכות מלחמה על פי התורה.
בימים האחרונים עלו קריאות רבות לחיילי צה"ל שלא לנהוג על פי מוסר לחימה מעוות, אלא לשמור על חייהם ולא על חיי ערביי עזה.
אתמול דיווחנו על פתיחת דף חדש בפייסבוק הקורא לחיילי צה"ל הנערכים למבצע קרקעי ברצועת עזה לשמור על חייהם על פי מוסר התורה, גם במחיר פגיעה באוכלוסיה אזרחית. "אל תחכה שיירו עליך ואז תשיב אש, אלא תירה לפני שיירו עליך", נכתב בדף. "האוכלוסיה אינה חפה מפשע אלא מחפה על פשע. ומוסר התורה קובע: "אוי לרשע ואוי לשכנו".
[caption id="attachment_47961" align="aligncenter" width="100%" caption="ללמוד מהסורים איך למחוץ אויב - תוצאות הפצצה בעיר חומס סוריה (ויקיפדיה)"]
בשבוע שעבר יצא חבר הכנסת מיכאל בן ארי במסר לחיילים: " אחים שלנו! חיילים ומפקדים אהובים – שמרו על חייכם! צפצפו על גולדסטון! אין בעזה חפים מפשע, אל תתנו לשום דיפלומטים שרוצים להראות טוב בעולם לסכן את חייכם בכל חשש קטן לחייכם, כסחו!!!"
בעקבות מבצע 'עופרת יצוקה' פעלה הפרקליטות הצבאית במרץ לחקירת ארועים בהם נהרגו ערבים לא חמושים. עשרות חיילים נחקרו על מעורבותם באירועים, במספר מקרים אף הוגשו כתבי אישום כנגד חיילים.
תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד