בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב שפירא בתגובה לדחיית הכנס: "אלינו, כולם מוזמנים"

בעקבות לחץ של ארגוני שמאל, דחתה אוניברסיטת חיפה כנס בנושא הספר 'תורת המלך. הרב שפירא הגיב ל'קול היהודי' : "כל מי שמעוניין להגיע, לדון ולשמוע על הספר 'תורת המלך' מוזמן אלינו"

  • א' אלול תשע"א - 13:34 31/08/2011
גודל: א א א[caption id="attachment_1497" align="alignleft" width="306" caption=""אלינו, כולם מוזמנים". הרב יצחק שפירא (אתר חננו)"]


בעקבות לחץ של ארגוני שמאל, דחתה אוניברסיטת חיפה כנס בנושא הספר 'תורת המלך. הרב שפירא הגיב ל'קול היהודי' : "כל מי שמעוניין להגיע, לדון ולשמוע על הספר 'תורת המלך' מוזמן אלינו".
ראש ישיבת 'עוד יוסף חי', הרב יצחק שפירא, הגיב בצהריים ל'קול היהודי' על דחייתו של הכנס באוניברסיטת חיפה שהיה אמור לעסוק בספר 'תורת המלך'. כנס אליו הוזמן אף הרב שפירא, מחבר הספר.
בתגובה אמר הרב שפירא  כי "כל מי שמעוניין להגיע, לדון ולשמוע על הספר 'תורת המלך' מוזמן אלינו. אם המרצים והסטודנטים מעוניינים, אשמח אף לתת להם הרצאה בנושא" .
בשבוע הבא היה אמור להיערך כנס אותו ארגנה אוניברסיטת חיפה, בהשתתפות הרב יצחק שפירא, מחבר הספר 'תורת המלך' הדן בהלכות מלחמה.
ארגון 'ברית  חושך לגרש' שלח מכתב לנשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' אהרון בן-זאב, בו מחה על השתתפותו של הרב שפירא בכנס.
בתגובה החליט הבוקר (רביעי) פרופ' בן זאב, לבטל את קיום הכנס.
מהאוניברסיטה נמסר כי "האוניברסיטה מתנגדת נחרצות לעמדות המובעות בספר 'תורת המלך' ודווקא בשל כך הדרך לחשוף עד כמה מעוותות עמדות ותפיסות כאלה היא על ידי קיום כנסים שחושפים אותן לאור יום ולא על ידי החבאתן ועצימת עיניים כאילו אינן קיימות. יחד עם זאת, בעקבות פניות של ארגונים שונים, החליט נשיא אוניברסיטת חיפה לדחות את קיום הכנס, על מנת לבחון את הסוגיה.
נציין כי בעבר פנו מחברי הספר לארגון 'ברית חושך לגרש' והציעו כי ישבו יחד ויידונו בנושאים העולים מן הספר. פנייתם של הרבנים נותרה ללא מענה, ובמקום הגיש ארגון 'ברית חושך לגרש' עתירה לבג"ץ, בדרישה לחייב את פרקליט המדינה לפתוח בחקירה פלילית כנגד מחבריי הספר.
 
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד