בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב אריאל: "המדינה צריכה להשבת את הרכבות בשבת"

הרב יעקב אריאל אומר כי נציגי המגזר הדתי לא פועלים נכון בעניין השבת. הרב אריאל קורא לח"כים לפעול להשבתת התחבורה הציבורית בשבת, ויוצא נגד נציגי המגזר שלא נאבקים דיים כנגד תופעת חילול השבת הציבורית אלא בצורה רפה, קלה וחלשה

  • יח"צ
  • ז' אלול תש"פ - 09:26 27/08/2020
גודל: א א א
 (צילום: הקול היהודי)
(צילום: הקול היהודי)

בעקבות פרסום הסרטון של ארגון חותם, בו מופיע בחור ששריפת דגל ישראל והכאת חייל 'מקפיצות' אותו בלי היסוס אך מתלבט באשר לתחבורה ציבורית בשבת, טוען הרב יעקב אריאל, מבכירי רבני הציונות הדתית, כי התחבורה הציבורית בשבת הינה תוצר של הסתה, ולא נובעת באמת מתוך רצון לתת מענה לצרכי האוכלוסייה.

עוד הוסיף הרב:" לצערנו בשבת בימינו אנשים נוסעים. לא יכול ולא רוצה לכפות עליהם אבל המדינה כמדינה צריכה להשבית את הרכבות. כולם נחים. זה היום המנוחה הרשמי של המדינה ולכן היא לא עובדת בשבת"

הרב אריאל מסביר כי נציגי הציונות הדתית בעיריות אינם עושים את מלאכתם ואינם מייצגים נאמנה את הציבור הדתי, שכן דעותיהם הנאמרות בנושא השבת, אינן נאמרות כפי שמצופה מאדם דתי: "הציונות הדתית צריכה למחות. נציגיה בעירייה צריכים למנוע את הדבר הזה ... להפגין ולמחות" עוד הוסיף הרב כי  "גם נציגי הציונות הדתית במקומות אחרים אינם מייצגים את היהדות הדתית כמו שהיא צריכה להיות. אולי הם אומרים משהו אבל אמירה חלשה רפה ובלי משקל של יכולת להשפיע על דברים"

הרב אריאל התייחס גם לכך ששחקני הכדור רגל נאלצים לשחק בשבת:" 72 שנה המדינה קיימת ושחקנים משחקים בשבת וזה לא חוקי כי הם עובדים ומשתכרים, אבל שר עבודה אחד נתן היתר חריג, וזה כפיה כי יש הרבה שחקנים שלא רוצים לשחק בשבת. עדיף היה שישחקו ביום חול וזו רק עקשנות שישחקו בשבתות"

ביחס לצורך במפלגה מגזרית אומר הרב כי "יכול להיות שלא היינו צריכים בכלל מסגרת פוליטית אבל לצערנו הרב כשיש פוליטיקאים שמגייסים קולות על רקע של התנגדות לערכים ישראלים יהודיים וציוניים אין ברירה אלא להעמיד משקל כנגדם והציונות הדתית לא עושה מספיק להתארגן בצורה ראויה  איך להוות משקל נגד אותם חוגים שרוצים לחבל לקלקל להרוס לפורר את הקשר של עם ישראל, מדינת ישראל ותורת ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד