בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב לאו: להתעורר בתשובה, לצום בערב ראש חודש

במכתב שפרסם, קורא הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, להתעורר בתשובה ומעשים טובים לרקע מגפת הקורונה. "מי שיכול שיצום, אפילו חצי יום, בערב ר"ח ניסן השבוע"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז אדר תש"פ - 07:07 23/03/2020
גודל: א א א
הרב דוד לאו. ארכיון. (צילום TPS)
הרב דוד לאו. ארכיון. (צילום TPS)

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פרסם מכתב בו הוא קורא ל"כל אחד ואחד לבחון דרכו ולהיטיב מעשיו", על רקע התפשטות מגפת הקורונה.

הרב לאו מציע לקבל תענית אכילה או תענית דיבור, בערב ראש חודש ניסן החל ביום שלישי השבוע.

"ימים קשים עוברים על כלל ישראל ועל העולם כולו", פתח הרב לאו את מכתבו. "בשעה זו עלינו לעשות חשבון נפש. כיהודים מאמינים בני מאמינים אנו יודעים כי יד ההשגחה העליונה עושה זאת והיא באה לומר לנו משהו, "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה".

"המצב קשה, כולם חוזים את להט החרב המתהפכת שמכה בכל רחבי תבל. בעת כזאת, בד בבד עם הקפדה מלאה על הנחיות גורמי הרפואה, על כל אחד לבחון דרכו ולהיטיב מעשיו, הן במצוות שבין אדם לחברו הן מצוות שבין אדם למקום".

"ביום רביעי השבוע יחול ערב ראש חודש ניסן. לשיטת רבי יהושע שבניסן נברא העולם זהו ערב ראש השנה, יום תפילה ותחנונים. אבקש שכל מי שיכול יקבל עליו תענית, לפחות חצי יום, מי שקשה לו הדבר, או מסוכן בריאותית, יקבל על עצמו תענית דיבור".

"בתפילת המנחה נתפלל את סדר הסליחות המקובל לישועה מדורי דורות, סדר תפילת יום כיפור קטן (גם יחיד יאמר. כשאת אמירת י"ג מידות רחמים יש לומר בטעמי המקרא כאדם הקורא בתורה)".

בסיום מכתבו חתם: "וה' הטוב יאזין תפילתנו ויעננו ויפדנו מכל גזירות קשות, יושיע ברחמיו הרבים את עמו ישראל ואת כל בני תבל הזקוקים לכך".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד