בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השב"כ והמשטרה ניסו להפליל את נריה אופן

מהלך נוסף בנסיון ההפללה של נריה אופן, תושב יצהר הפועל למען צביונן היהודי של הערים והשכונות המעורבות. ביום ראשון בערב נעצר אופן, ולאחר שנסיונות ההפללה לא צלחו, שוחרר אופן.\r\n

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב אלול תשע"א - 02:10 21/09/2011
גודל: א א א
מהלך נוסף בנסיון ההפללה של נריה אופן, תושב יצהר הפועל למען צביונן היהודי של הערים והשכונות המעורבות. ביום ראשון בערב נעצר אופן, ולאחר שנסיונות ההפללה לא צלחו, שוחרר אופן.

תחילתה של הפרשיה עם מעצרם של שני תושבי שכונת פסגת זאב בירושלים, לפני כשבוע. אלחי קדוש וישי מעלימי נעצרו בידי שוטרי מרחב מוריה, בחשד להצתת בית של ערבי בשכונת גילה בירושלים. בחקירותיהם של מעלימי וקדוש, טענו חוקרי המשטרה כי נריה אופן, תושב יצהר המוכר כפעיל מרכזי למען צביונן היהודי של השכונות והערים המעורבות, שוחח עם קדוש לפני מספר חודשים וביקש ממנו לצלם דירה בשכונת גילה, אליה פלשו ערבים.

השניים הכחישו בחקירתם כל מעורבות בהצתת הדירה וכל קשר שיכול להיות בין נריה אופן לבין הצתת דירה. אלא שחוקרי המשטרה ניסו לסכסך בין אלחי קדוש וחבירו לבין נריה אופן.

החוקרים הציגו לקדוש מצג שוא, לפיו כביכול נעצר אופן לחקירה ושמר על זכות השתיקה במקום לנקות את השניים מהחשדות. החוקרים הטיחו בקדוש שוב ושוב, כי בגלל נריה אופן, הוא נאלץ לשבת במעצר. למרות זאת המשיכו השניים לדבוק בגרסתם, לפיה הם חפים מפשע ואין להם כל קשר להצתה.

ביום ראשון שוחררו השניים, קדוש לאחר ארבעה ימים במעצר, ומעלימי לאחר תשעה ימים, במהלכם שוחרר ונעצר שוב.

ביום ראשון בערב, נסע נריה אופן, לכנס המקדש שהתקיים בירושלים. במחסום חיזמא, חסמו בלשי משטרה את הרכב בו נסע ועצרו אותו. אופן נלקח למשטרת מוריה, שם נחקר בחשד שאמר לאלחי קדוש לצלם את הבית הערבי מספר חודשים קודם להצתה. נציין כי מדובר בבית הנמצא בלב שכונת גילה, ולאחר שנמכר הבית לערבים, החלו תושבי השכונה להתלונן על כניסתה של משפחת ערבית לשכונה, מה שעלול לפרוץ פתח לערבים נוספים,כפי שקרה במקומות רבים.

אופן שמר בחקירה על זכות השתיקה וטען כי מדובר בהתנכלות על רקע פעילותו הציבורית הענפה, הכוללת בין השאר את יסוד סיבוב השערים סביב שערי הר הבית, הקמת מוקד עבודה עברית, מטה יהודים בואו ננצח ועוד.

אופן סיפר לקול היהודי כי בחיפוש שנערך על גופו הוחרמו מכשיר הפלאפון שלו ושני פתקים חשודים. בכיסו של אופן היו שני פתקים שחילקו ילדיו בזמן שהיה בהרחקה מנהלית מיו"ש, לפני כארבע שנים. בפתק נכתב שיאיר נווה, אלוף הפיקוד דאז וסגן ראש הרמטכ"ל כיום, "גירש את אבא שלי מהבית". על הפתק חתומים ילדיו של אופן. לדבריו הוא משתמש בפתקים, שחולקו בזמנו בבית הכנסת של נווה, כדפי טיוטה. חוקרי המשטרה קפצו על הדפים כמוצאי שלל רב, החליטו שמדובר בחומרי הסתה כנגד סגן הרמטכ"ל ותפסו את פתקי הטיוטה כמוצגים.


[caption id="attachment_2322" align="alignleft" width="100%" caption=""לא נפסיק לפעול" נריה אופן (מימין) בפעילות (הקול היהודי)"]"לא נפסיק לפעול" נריה אופן (מימין) בפעילות (הקול היהודי)

"נמשיך לפעול וביתר שאת"

אופן נשאר במהלך הלילה במעצר ולמחרת בבוקר הובא לבית המשפט. "חיכיתי בתאי ההמתנה לדיון", סיפר אופן בשיחה עם הקול היהודי לאחר שחרורו. "אך לפתע הגיע חוקר המשטרה והחזיר אותי לתחנת מוריה. בתחנת מוריה הכניסו אותי לחדר בו ישב אלחי קדוש".

חוקרי המשטרה ערכו עימות בין השניים, כאשר הם אומרים שוב ושוב כי אלחי קדוש ישב במעצר רק בגלל נריה אופן. קדוש דרש מאופן לומר לחוקרים כי מה שקרה זה שהוא (קדוש) התקשר אליו וביקש ממנו לצלם ולא להפך. אופן סירב כמובן לשתף פעולה עם המהלך והמשיך לשמור על זכות השתיקה.

קדוש, שחוקרי המשטרה אמרו לו שוב ושוב כי רק צריך שאופן יאשר את קיום השיחה בניהם, ולאחר מכן יסגר התיק, הפציר באופן לומר זאת, אך ללא הצלחה. אופן סיפר כי במהלך העימות הבטיחו חוקרי המשטרה כי הוא ישב עוד  כמה ימים במעצר. אך מיד לאחר העימות, שוחרר אופן בתחנת המשטרה, ללא שהובא לבית המשפט.

ובכן, נראה כי כל מטרת החקריה והמעצרים היתה נסיון הפללה של נריה אופן, ונסיון לסכסך בין פעילי השכונות. האם מהלכים כאלו המזכירים משטרים אפלים ירתיעו את הפעילים מהמשך המאבק על צביונה היהודי של ירושלים? נריה אופן מבטיח להמשיך לפעול, וביתר שאת.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד