בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השבת הארצית: אלפים למדו על סוגיות בזהות יהודית

מאות רבנים בכל רחבי הארץ ערכו השבת שיעורים והרצאות בנושאים עיקריים הנוגעים לזהות היהודית: "השבת הוכתרה בהצלחה"

  • יח"צ
  • ג' ניסן תשע"ט - 10:43 08/04/2019
גודל: א א א
שבת המונית. ארכיון  (מענדי הכטמן)
שבת המונית. ארכיון (מענדי הכטמן)

במאות בתי כנסת ברחבי הארץ ציינו השבת שבת ארצית בנושא דת ומדינה תחת השם "יהדות ומדינה, מחברים". במסגרת השבת הגיעו מאות רבנים לבתי הכנסת והעבירו שיעורים בהם הם דיברו על כך שחייבים לחזק את הצביון היהודי במדינה, בעיקר בתקופה זאת של ערב בחירות.

רבה של העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, שהיה גם הוא בין הרבנים שהשתתפו במערך השיעורים, אמר בעקבות השבת: "הדבר החשוב ביותר בשעה זו הוא להתמקד בצורך לחזק את הזהות היהודית של מדינת ישראל". הרב שטרן הרחיב בדברים, ובחשיבות המשימה שלנו כציבור לחיזוק הצביון היהודי במדינה בשיחה שמסר בשבת בקהילתו, הר חורב, בשכונת קטמון

הרב אריאל בראלי, ראש מכון משפט לעם, שהעביר בשבת האחרונה שיחות בנושא בעיר שדרות בה הוא גר, התייחס גם הוא להצלחה של השבת. "לדבר על הפרדת דת ממדינה זה לתת סטירת לחי לכל חזון הציונות הדתית, לכל גדולי רבותינו ולכל תפיסת העולם של הרב קוק שאומרת בעם ישראל אין הפרדה בין דת ולאום , בין תורה למדינה. הכל אחדות אחת, הקדוש מופיעה לא רק ביחידים אלא בציבור ובמדינה. אשרינו שזכינו לכך בימינו" אמר הרב בראלי בעקבות השיחות.

מאיר, שהשתתף באחת השיחות שהתקיימו בפתח תקווה מספר מהחוויה שלו משבת, ואומר "השיחות בשבת היו חשובות מאוד כדי לתת מענה למבוכה שהתעוררה בעקבות הדיבורים ההזויים שעלו על הפרדת דת ממדינה, ולברר מה השיקול המרכזי שעלינו לשקול בבואנו לבחור".

מאחורי השבת עומדות התנועות חות"ם, מרכז ליב"ה, נאמני הרבנות הראשית ותנועת דרך אמונה. במודעה שהוציאו התנועות, ופרסמו לקראת השבת נכתב "לקראת הבחירות הקרובות נברר את דרך הציונות הדתית  הנושאת את דגל חיבור היהדות והמדינה, באבני היסוד של היהדות: השבת, הכותל, הגיור, הכשרות, הנישואין ועוד". כמו כן נכתב במודעה "לוקחים אחריות על הצביון היהודי, מצביעים לחיזוק היהדות במרחב הציבורי"

בתנועות השונות שארגנו את השבת הדגישו את החשיבות של השבת וקיומה ערב הבחירות. בתנועות אמרו כי על הבוחר לבחור אך ורק במפלגות שמוכנות לקדם את הצביון היהודי במדינת ישראל ובמפלגות שמוכנות לחזק את היהדות במרחב הציבורי.

אריאל, אחד ממארגנים השבת מטעם מרכז ליב"ה מוסר: "על רקע העיסוק והשיח הציבורי בהפרדת ממדינה, לא היה מפתיע לראות שמאות רבנים נרתמו בזמן קצר ליוזמה החשובה, לברר ולעסוק במאות מוקדים ברחבי הארץ בחיבור המיוחד הזה, בדגל שמניפה הציונות הדתית לאורך כל השנים. לקראת הבחירות הקרובות, רבני ישראל מביעים עמדה ברורה - מחברים יהדות ומדינה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד