בע"ה ו' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"השגנו פריצת דרך בהצלת פסגת זאב מההשתלטות הערבית"

עשרות השתתפו אמש בכנס למען פסגת זאב יהודית | מיקום הכנס השתנה בעקבות איומים ולחצים |\r\n

  • ל' כסלו תשע"א - 10:34 07/12/2010
גודל: א א א

עשרות השתתפו אמש בכנס למען פסגת זאב יהודית | מיקום הכנס השתנה בעקבות איומים ולחצים |


[caption id="attachment_1337" align="alignleft" width="100%" caption="בן זיקרי - פסגת זאב יהודית"]בן זיקרי - פסגת זאב יהודית
כזכור, תושבי השכונה נאבקים זמן רב בהשתלטות הערבית על השכונה הבאה לידי ביטוי ברכישה שיטתית של דירות על ידי ערבים, הגורם לשינוי צביונה היהודי של השכונה. בנוסף, קיימת תופעה נרחבת של יצירת קשרים בין ערבים ממזרח ירושלים ומכפרים סמוכים לבירה לבין בנות השכונה.

לפני כעשרים שנה הגיעו לשכונה המשפחות הערביות הראשונות, בעקבות צורך להוציאם מהכפרים בהם גרו לאחר ששיתפו פעולה עם השב"כ והתעורר חשש לחייהם. בהמשך הגיעו עוד מאות משפחות ערביות לשכונה, חלק גדול מהם מנהלים אורח חיים עברייני המסכן את תושבי המקום ופוגע כאמור באורח חייהם.

"רשויות החוק לא מסכימים להתמודד עם העובדה שיש פה מלחמה על הזהות היהודית, משום שזה מהווה גזענות כביכול. אפילו עם הבעיות הפליליות המשטרה לא מוכנה להתמודד ולכן הערבים עושים ככל העולה על רוחם – גונבים, מטרידים, הורסים – אך לא נותנים את הדין", אומרים הפעילים. "גם השב"כ נטפל לפעילים, ומזמן אותם לשיחות אזהרה ואיום".

משה בן זיקרי, מראשי המאבק, המתמודד בימים אלו על בחירתו למינהל השכונתי בבחירות שתתקיימנה בשבוע הבא, אמר כי הושגה פריצת דרך משפטית במניעת מכירת בתים והשכרתם לערבים. "על פי מודל שנחל אחוזי הצלחה בעיר אילת, יוחתמו תושבי הבניין על כתב הסכמה נוטריוני לפיו באם בעתיד ירצה מי מהדיירים למכור או להשכיר נכס, ושבעים אחוז מדיירי הבניין יתנגדו – דין המכירה להתבטל. זה סעיף רגיל בחוזים וביחסי שכנים". בכך מתכוננים בן זיקרי וחבריו לעקוף את ההיבט הלאומי המהווה מוקש משפטי.

יו"ר תנועת 'ארץ ישראל שלנו' ברוך מרזל אמר כי הוא מתרגש לראות שדווקא בשכונת פסגת זאב, בה קיים פוטנציאל מסוכן ביותר של בעיית ההתבוללות וכניסת גורמים מסוכנים לשטחה – הציבור היהודי נלחם ולא מוותר. "בתקופה האחרונה הושגה בלימה ויש סיכוי טוב להתקדמות של ממש בזכות הפעילות הציבורית".

אריה קינג, ממובילי ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים הצביע על העובדה כי ניתן לגבש ולהגדיל את הציבור הנאבק בסכנה בעזרת מיפוי מצביעים של מפלגות הימין.

הרב יצחק שפירא ראש ישיבת עוד יוסף חי המלווה את המאבק בשכונה בשנתיים האחרונות, שלח את ברכתו לבאי האירוע. בברכה נכתב כי "עיקר ההתמודדות על מינהלת השכונה צריכה להיות על גבי האמירה שפסגת זאב יהודית – וכך היא צריכה להיות".

הכינוס התקיים בבית כנסת חב"ד שעל יד בית כנסת 'בית יעקב' ברחוב סיירת גולני. מיקום הכנס הועבר לשם מבית הכנסת 'שבת אחים' בשכונה, אחרי מערכת של לחצים ואיומים כלפי גבאי בית הכנסת מצד גורמים שונים, כך נמסר מפעילי השכונה.  לדבריהם,  "ייתכן שלחצים אלו הגיעו ממתמודדים אחרים על וועד השכונה, אך סביר להניח שיד מערכת הביטחון הרודפת את פעילי "פסגת זאב יהודית" בוחשת בנעשה".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד